X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Kazimierz Mijal. Stalinista w XXI wieku

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2016 15:00
- Jeszcze w wywiadzie z 1994 roku mówił językiem rodem z epoki stalinowskiej - mówił historyk Mikołaj Mirowski o Kazimierzu Mijalu, jednym z najbardziej twardogłowych komunistów w historii Polski.
Audio
  • Rozmowa o komunistycznym radykale Kazimierzu Mijalu (Notatnik Dwójka)
Kazimierz Mijal, polski komunista, podczas wojny współpracownik Pawła Findera i Marcelego Nowotki. Sekretarz Krajowej Rady Narodowej, były prezydent Łodzi, szef Kancelarii prezydenta Bolesława Bieruta, członek Komitetu Centralnego Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej
Kazimierz Mijal, polski komunista, podczas wojny współpracownik Pawła Findera i Marcelego Nowotki. Sekretarz Krajowej Rady Narodowej, były prezydent Łodzi, szef Kancelarii prezydenta Bolesława Bieruta, członek Komitetu Centralnego Polskiej Zjednoczonej Partii RobotniczejFoto: PAP

W chwili śmierci miał prawie 100 lat i niezwykle bogate życie. Sekretarzował Bierutowi, zwalczał Gomułkę, uważał, że październik 1956 to śmiertelny cios dla komunizmu. Jego stalinowskie poglądy zawiodły go do Albanii i maoistowskich Chin. Tak bardzo wierzył w rewolucję, że krytykował nawet generała Jaruzelskiego za stan wojenny, który uważał za zbytnie pobłażanie "Solidarności".

Paradoksalnie w pewnym sensie był jednak także pionierem drugiego obiegu...

***

Tytuł audycji: Notatnik Dwójki (cykl "Niepatroni")

Prowadzi: Bartosz Panek

Goście: Przemysław Gasztold-Seń i Mikołaj Mirowski (historycy)

Data emisji: 9.03.2016

Godzina emisji: 13.00

mm/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Edward Gierek. Dyktator, który rozmawiał z ludźmi

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2015 21:00
– W krajach demokratycznych nauczył się, że kontakty z ludźmi są ważne. Komuniści zwykle ignorowali takie gesty – mówił historyk prof. Jerzy Eisler.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aleksander Zawadzki. Konformista czy cynik?

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2015 17:15
W "Notatniku Dwójki" przypomnieliśmy postać działacza Komunistycznej Partii Polski, który po wojnie został szefem Rady Państwa PRL.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marceli Nowotko. Ideowiec i... zdrajca

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2015 15:00
- Zapewne ideowcami nazwać można by też niektórych SS-manów - mówił dr Piotr Gontarczyk z IPN, opowiadając o Marcelim Nowotoce - "jednej z najmroczniejszych postaci polskiej historii".
rozwiń zwiń