X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

10. Konkurs Wokalny im. Stanisława Moniuszki. Znamy laureatów!

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2019 23:45
Maria Motolygina z Rosji wygrała 10. Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Stanisława Moniuszki. Nagrodę Polskiego Radia – nagranie z Polską Orkiestrą Radiową za najlepsze wykonanie arii z orkiestrą - otrzymał Long Long z Chin.
Audio
  • Maria Motolygina wygrała 10. Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Stanisława Moniuszki (Wiadomości kulturalne/Dwójka)
  • Podsumowanie 10. Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki (Poranek Dwójki)
  • Najciekawsze wypowiedzi komentatorów 10. Konkursu Moniuszkowskiego (Poranek Dwójki)
Maria Motolygina
Maria MotolyginaFoto: mat. promocyjne/Archiwum Konkursu Moniuszkowskiego

Decyzją Jury 10. Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki nagrody otrzymali:

  • I Nagrodę – MARIA MOTOLYGINA
  • II Nagrodę – SLÁVKÁ ZAMEČNÍKOVÁ
  • III Nagrodę – LONG LONG
  • IV Nagrodę – RUSLANA KOVAL
  • V Nagrodę – GIHOON KIM
  • VI Nagrodę – PIOTR BUSZEWSKI

Nagrodę Polskiego Radia – nagranie z Polską Orkiestrą Radiową za najlepsze wykonanie arii z orkiestrą w 10. Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Stanisława Moniuszki - otrzymał Long Long, tenor (Chiny).

W jury konkursu znaleźli się manadżerowie największych teatrów i festiwali operowych, między innymi Royal Opera House, Metropolitan Opera, Bayerische Staatsoper, Salzburger Festspiele, Festival d'Aix-en-Provence, Staatsoper Berlin, a także uznani polscy śpiewacy: Ewa Podleś, Izabella Kłosińska i Piotr Beczała. Jubileuszowy konkurs wpisuje się w uroczyste obchody 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki. Jego patronem medialnym jest Polskie Radio.

Pozostałe nagrody 10. Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki

***

10. Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Stanisława Moniuszki odbył się w dniach 5-11 maja. Do Teatru Wielkiego-Opery Narodowej przyjechało 77 śpiewaków z kilkudziesięciu krajów. Polski.

6 i 7 maja odbyły się przesłuchania I etapu Konkursu. Do II etapu Konkursu Jury dopuściło 40 śpiewaków, w tym 12 reprezentantów. Po dwóch kolejnych dniach przesłuchań – 8-9 maja - do finału zakwalifikowało się 14 osób, w tym czworo Polaków.

Zapraszamy do wysłuchania nagrań wszystkich wystąpień uczestników I i II etapu>>>

W ostatnim etapie uczestnicy wystąpili z Orkiestrą Teatru Wielkiego-Opery Narodowej pod dyrekcją Andriya Yurkevycha. Każdy z uczestników wykonał dwie arie: jedną polskiego kompozytora, drugą ze światowego repertuaru.

Konkurs Wokalny im. Stanisława Moniuszki jest największym przedsięwzięciem tego rodzaju w Polsce. Od 1992 roku młodzi artyści z całego świata przyjeżdżają do Warszawy, aby zaprezentować swój talent przed wybitnymi przedstawicielami świata muzyki, a odniesiony sukces staje się dla wielu z nich początkiem międzynarodowej kariery.

W gronie laureatów i finalistów poprzednich edycji Konkursu znalazły się takie gwiazdy sceny operowej jak: Aleksandra Kurzak, Mariusz Kwiecień, Małgorzata Walewska, Alexei Markov, Andrzej Filończyk i Jakub Józef Orliński.Zobacz więcej na temat: Stanisław Moniuszko MUZYKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak