X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Koncert "Trans-Fuzja": duch Kazimierza Mety z Gliny i elektroniczne futureski

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2013 19:10
Tym razem Andrzej Bauer i Cezary Duchnowski zagrali z muzykami kultywującymi tradycyjny styl wykonawstwa: wokalistką Anastazją Bernad oraz skrzypkiem Maciejem Filipczukiem.
Cezary Duchnowski, którego utwór Drone Music miał premierę podczas wrocławskiego koncertu Court-circuit
Cezary Duchnowski, którego utwór "Drone Music" miał premierę podczas wrocławskiego koncertu Court-circuitFoto: Grzegorz Śledź/PR2


"Koncerty z cyklu "Trans-Fuzja" mają na celu zderzenie ze sobą różnych światów muzycznych. Andrzej Bauer, pomysłodawca i organizator, zaprasza do wspólnego muzykowania przedstawicieli odmiennych nurtów: od ambitnego popu, przez awangardę, po klasykę. Po wycieczkach w świat eksperymentalnej wokalistyki ( "Trans-Fuzja" z Agatą Zubel - obejrzyj wideo z koncertu ) oraz nowoczesnego jazzu ( Awangardowo-jazzowa "Trans-Fuzja" - obejrzyj wideo z koncert ) przyszedł czas na wyprawę ku naszym słowiańskim korzeniom.

17 marca gośćmi Andrzeja Bauera w Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana byli Anastazja Bernad - członkini Zespołu Międzynarodowej Szkoły Muzyki Tradycyjnej, specjalizująca się w archaicznych technikach śpiewu ludowego - oraz skrzypek Maciej Filipczuk, znany z takich formacji, jak Orkiestra p.w. św. Mikołaja, Teatr Pieśń Kozła, kapela Domu Tańca-Poznań, Transkapela oraz autorskie Lautari. Muzyk czerpie inspiracje ze spotkań z tradycyjnymi artystami podczas podróży do Rumunii, Gruzji, Albanii, Armenii, na Węgry, Ukrainę, Litwę. Kluczowe znaczenie dla kształtowania jego warsztatu oraz stylu miały jednak lekcje odebrane od Kazimierza Meto, legendarnego skrzypka ze wsi Glina w Łódzkiem, który wywarł ogromny wpływ także na wielu innych twórców młodej sceny folkowej i tradycyjnej.

Niecodzienną "Trans-Fuzję" uzupełniła elektroniczna oprawa autorstwa znakomitego wrocławskiego kompozytora Cezarego Duchnowskiego.

Zachęcamy do obejrzenia nagrania wideo z koncertu.

Zobacz więcej na temat: koncert MUZYKA tradycja
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Trans-Fuzja po raz pierwszy

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2012 10:00
Agata Zubel, Katarzyna Moś, Cezary Duchnowski, Marcin Masecki, Dj Lenar i Andrzej Bauer w pierwszej odsłonie Trans-Fuzji – cyklu niezwykłych muzycznych spotkań!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Awangardowo-jazzowa Trans-Fuzja

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2013 18:27
Przypominamy grudniowy koncert, w którym wystąpili: Andrzej Bauer, Adam Bałdych, Cezary Duchnowski oraz Cezary Konrad.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bauer i Masecki na początek Konkursu Lutosławskiego. Obejrzyj koncert!

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2013 22:30
Przedstawiamy nagranie koncertu inauguracyjnego IX Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego im. Witolda Lutosławskiego.
rozwiń zwiń