X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Śmierć najlepszej z przyjemności?

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2012 14:57
Może następuje koniec pewnego świata. Może zamiast szelestu kartki wolimy mobilny ekran, a na nim – niekoniecznie historie z listy, która uchodziła przez lata za obowiązującą ludzi wykształconych. Może wolimy inne przyjemności.
Audio
  • Relacja z konferencji w Bibliotece Narodowej zatytułowanej "Gdzie jest czytelnik?"
Śmierć najlepszej z przyjemności?
Foto: Glow Images/East News

Wydaje się, że współczesność nie sprzyja czytelnictwu. Ale czy pesymistyczne wieści o śmierci książki są prawdziwe? W Bibliotece Narodowej w Warszawie odbyła się konferencja, której uczestnicy próbowali odpowiedzieć na pytanie: "Gdzie jest czytelnik?”. Spotkanie zostało poświęcone sytuacji, w jakiej znalazła się prasa i książki w czasach gospodarki cyfrowej.
– Czytanie pozwala nam uczestniczyć w świecie w sposób pełny, bez strachu z ciekawością – mówił w rozmowie z Katarzyną Hagmajer-Kwiatek dr Tomasz Makowski, dyrektor Biblioteki Narodowej. Jak podkreślał, czytelnik jest w każdym z nas, pytanie tylko, czy został włączony. A co z kryzysem czytelnictwa? Bez wątpienia jest, choć może w 2012 mniejszy niż był w 2008 czy 2010. – Czekamy na nowe badania – mówił Tomasz Makowski, przypominając, za Wisławą Szymborską, że czytanie to jedna z największych przyjemności danych człowiekowi...
W "Poranku Dwójki" o współczesnym czytelnictwie – m.in. o wpływie, jaki ma na niego kultura cyfrowa – opowiadał dr Łukasz Gołębiewski, prezes Biblioteki Analiz, autor książki zatytułowanej właśnie "Gdzie jest czytelnik?”, a także Marcin Śnieć z Platformy Wydawnictw.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

To sprawa bardzo intymna, dlatego musimy o tym mówić

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2012 12:48
Czytanie i książki to temat wyjątkowo osobisty, ale musimy pokazywać, że czytamy - uważa Elżbieta Kalinowska, wicedyrektor Instytutu Książki. Jakie nietuzinkowe akcje promują czytelnictwo w Polsce?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Otwarto księgarnię, w której książki są za darmo

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2012 20:38
Pomysłodawcy - nauczyciele szkół średnich i wykładowcy na uniwersytetach - chcą w ten sposób zachęcić do czytania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wirtualny księgozbiór: Google porozumiał się z wydawcami

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2012 20:41
Koniec sporu o prawa w związku z pracami nad Google Books Library Project - inicjatywą, która ma stać się największą wirtualną biblioteką świata.
rozwiń zwiń