X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Agata Tuszyńska na tropie narzeczonej Schulza

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2015 21:00
Popularna pisarka opowiadała w Dwójce o swojej nowej książce poświęconej Józefinie Szelińskiej, jedynej kobiecie, której Bruno Schulz zaproponował małżeństwo.
Audio
  • Z Agatą Tuszyńską o jej książkach i pisarskiej pracy rozmawia Jerzy Kisielewski (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Biograf to ktoś, kto dociera do tajemnicy, mówiła w Dwójce Agata Tuszyńska. Na zdj. fragment okładki książki Narzeczona Schulza
"Biograf to ktoś, kto dociera do tajemnicy", mówiła w Dwójce Agata Tuszyńska. Na zdj. fragment okładki książki "Narzeczona Schulza" Foto: mat. prom. Wydawnictwa Literackiego

Inspiracją do powstania książki "Narzeczona Schulza" była lektura nieznanych dotąd listów, które - już po wojnie - Józefina Szelińska słała do Jerzego Ficowskiego, znawcy twórczości pisarza z Drohobycza. - Z tych listów można odczytać inną twarz Schulza - mówiła Agata Tuszyńska. - Pomyślałam, że z tego można złożyć historię miłości, ważnej tak dla Schulza, jak i dla Szelińskiej.

Dlaczego "Narzeczona Schulza" jest, jak mówi jej podtytuł, apokryfem? Czym różni się najnowsza książka Agaty Tuszyńskiej od jej wcześniejszych opowieści biograficznych? I dlaczego swoje pisarskie zajęcie autorka określa mianem "zakręcenia kryminalno-śledczego"?

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzenie: Jerzy Kisielewski

Gość: Agata Tuszyńska (autorka książek poświęconych m.in. Marii Wisnowskiej, Isaacowi Bashevisowi Singerowi, Wierze Gran czy Irenie Krzywickiej)

Data emisji: 31.07.2015

Godzina emisji: 18.00

 

jp/asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zrozumiana Wiera Gran

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2011 10:43
"Oskarżona Wiera Gran" w Polsce wywołała burzę. Kontrowersyjna biografia właśnie ukazuje się we Francji i ma tam same dobre recenzje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miłość Brunona Schulza

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2011 14:00
Agata Tuszyńska napisze książkę o kobiecie, którą Bruno Schulz znał i kochał przez 4 lata - Józefinie Szelińskiej.
rozwiń zwiń