Nieodzowność konserwatyzmu - zapraszamy na dyskusję!

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2014 08:37
W dzisiejszej audycji z cyklu "W tyglu kultury" dyskutować będziemy o esejach Tomasza Merty zebranych w książce "Nieodzowność konserwatyzmu. Pisma wybrane". Zapraszamy na transmisję wideo!
Audio
  • Nieodzowność konserwatyzmu. Zaproszenie na audycję "W tyglu kultury" (Dwójka)
Fragment okładki książki Nieodzowność konserwatyzmu. Pisma wybrane. Zdjęcie dzięki uprzejmości Teologii Politycznej
Fragment okładki książki "Nieodzowność konserwatyzmu. Pisma wybrane". Zdjęcie dzięki uprzejmości Teologii PolitycznejFoto: materiały promocyjne

Współczesna lewica chce być krytyczna, wolnościowa i nowoczesna. Może jednak większy potencjał krytyczny ma konserwatyzm? O pismach Tomasza Merty - historyka idei, publicysty i głównego konserwatora zabytków w czwartą rocznicę jego śmierci - porozmawiamy w najbliższej audycji "W tyglu kultury" .
W dyskusji, organizowanej wspólnie z Teologią Polityczną, wezmą udział Agata Szczęśniak, Piotr Kieżun, Jan Ołdakowski i Dariusz Gawin.

 

Audycję będzie można oglądać za pośrednictwem naszej strony

Zapraszają Barbara Schabowska i Mateusz Matyszkowicz (Teologia Polityczna).

7 kwietnia (poniedziałek), godz. 18.00-19.00.

/

 

bch

Zobacz więcej na temat: Tomasz Merta
Czytaj także

"Selekcja w Gdyni była za ostra". Dyskusja o festiwalu filmowym

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2014 12:50
- Nawet na tych największych festiwalach konkurs główny nie jest tylko i wyłącznie konkursem arcydzieł - mówił w Dwójce Michał Oleszczyk, nowy dyrektor Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Jakie zmiany czekają tę imprezę?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czy w 1990 roku Armia Czerwona miała bronić granicy na Odrze i Nysie?

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2014 08:00
- W sondażu większość Polaków uznała, że wojska radzieckie nie powinny opuszczać naszych ziem przed uznaniem zachodniej granicy przez nowe państwo niemieckie - przypomniał w cyklu "Ćwierćwiecze" Waldemar Kuczyński, doradca premiera Mazowieckiego. Czy ten rząd popełnił grzech "zbytniej ostrożności"?
rozwiń zwiń