X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nie byli heretykami, choć płonęli na stosach

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2014 23:30
Zakon mnichów-rycerzy, obrońców pielgrzymów, upadł oskarżony o herezję, świętokradztwo, czary i praktyki homoseksualne. O tragicznych dziejach templariuszy opowiemy w sobotnim "Klubie Ludzi Ciekawych Wszystkiego".
Templariusze na stosie. Ilustracja w kronice Od stworzenia świata do roku 1384
Templariusze na stosie. Ilustracja w kronice "Od stworzenia świata do roku 1384"Foto: Wikimedia/CC

Pieczęć zakonu templariuszy pokazuje dwóch uzbrojonych rycerzy na jednym koniu. Interpretacje tego znaku były różne. Jedni wskazywali na ubóstwo i pokorę, inni odczytywali to jako symbol braterstwa, jeszcze inni wskazywali na symbolikę dwóch postaci, która de facto była jedną - ale raz rycerzem, a raz mnichem.

Przeciwnicy i prześladowcy oskarżający templariuszy o herezję mieli doskonały pretekst, aby dołożyć kolejne oskarżenie - o praktyki homoseksualne. Kim naprawdę byli i komu przeszkadzali?

Na "Klub Ludzi Ciekawych Wszystkiego", z udziałem prof. Marii Starnawskiej i dr. Pawła Stróżyka, zaprasza Hanna Maria Giza.

 

24 maja (sobota), godz. 16.00-17.00

mc/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tak umierała rosyjska arystokracja

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2014 15:31
Rozgrabione pałace, podpalone dwory, gwałty, których dopuszczali się i wieśniacy, i czerwonoarmiści, uwięzienia, zesłania, egzekucje... W "Klubie Ludzi Ciekawych Wszystkiego" rozmawialiśmy o końcu świata rosyjskiej arystokracji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Śledztwo w sprawie biskupa Stanisława

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2014 10:00
- Wiele wskazuje na to, że biskup Stanisław wiódł ciekawsze życie po śmierci, jako legenda, niż przedtem - mówił w "Klubie Ludzie Ciekawych Wszystkiego" profesor Janusz Tazbir.
rozwiń zwiń