X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Czy Polacy mogli wygrać w 1939 roku?

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2020 22:00
17 września 1939 roku to data w naszej historii równie tragiczna, jak 1 września tego samego roku. Data, od której należy liczyć tysiące, setki tysięcy polskich ofiar drugiego z agresorów: Związku Sowieckiego. Tych, którzy polegli w walkach, zmarli w łagrach i na zesłaniach.
Okładka książki
Okładka książkiFoto: Mat. promocyjne

Posłuchaj
28:32 _PR2_AAC 2020_09_17-21-29-20.mp3 Dr Tymoteusz Pawłowski o książce "Sowieci nie wchodzą" (Rozmowy po zmroku/Dwójka)

Czy Polacy mogli wygrać w 1939 roku? Doktor Tymoteusz Pawłowski, autor książki "Sowieci nie wchodzą", stawia taką tezę. Historia alternatywna? Autor twierdzi, że nie. Stara się nas przekonać, że takie są fakty. Warunek był jeden… ten zawarty w tytule.

Autor w swojej obszernej, ponad pięciusetstronicowej książce dowodzi, że polska armia, wbrew twierdzeniom, które wpajano Polakom przez ostatnie osiemdziesiąt lat, była armią, na tle innych armii ówczesnej Europy, dobrze zorganizowaną, dobrze uzbrojoną, z realnymi planami obrony na wypadek agresji zewnętrznej. Czołgi, samoloty, broń przeciwpancerna, nasycenie uzbrojeniem, szlaki komunikacyjne - to wszystko wg Pawłowskiego Polska miała na odpowiednim poziomie, a nasza armia 16 września nie była armią pobitą i wciąż przez wiele miesięcy mogła bronić ogromnych obszarów kraju.

W audycji pytaliśmy o kilka kontrowersyjnych tez stawianych przez autora "Sowieci nie wchodzą", np. o Zaolzie, sojuszników, którzy nie przyszli nam z pomocą, o rolę armii Kraków (kluczowej dla obrony), o niezrealizowane plany niemieckie, o to wreszcie, czy obrona kraju nie mogła i nie powinna była się rozpocząć na linii Wisły.

***

Tytuł audycji: Rozmowy po zmroku

Przygotowały: Wacław Holewiński

Goście: dr Tymoteusz Pawłowski, (autor książki "Sowieci nie wchodzą")

Data emisji: 17.09.2020

Godzina emisji: 21.30


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wrzesień '39. Ppłk. Wacław Lipiński: "Musi być zwycięstwo prawdy nad złem"

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2020 05:50
– Musi nim być zwycięstwo prawdy nad złem, prawa nad bezprawiem, siły nad przemocą. I dla tego zwycięstwa warto żyć, warto wydobyć z siebie wszystkie siły, jakie człowiek wydobyć jest w stanie – mówił ppłk. Wacław Lipiński przed mikrofonem Polskiego Radia.
rozwiń zwiń