X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jaka była cena zwycięstwa w 1920 roku? Rozmowa z prof. Andrzejem Chwalbą

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2020 21:48
Prof. Andrzej Chwalba swoją monografię wojny polsko-bolszewickiej zatytułował "Przegrane zwycięstwo". Książka jest analizą toku spraw w roku 1920: kluczowych wydarzeń, które zdecydowały o dynamice wojny polsko-bolszewickiej.
Audio
  • Rozmowa z prof. Andrzejem Chwalbą wokół jego książki "Przegrane zwycięstwo. Wojna polsko-bolszewicka 1918-1920". (Rozmowy po zmroku/Dwójka)
Okładka książki
Okładka książkiFoto: Mat. promocyjne

Posłuchaj
29:13 _PR2_AAC 2020_09_24-21-29-48.mp3 Rozmowa z prof. Andrzejem Chwalbą wokół jego książki "Przegrane zwycięstwo. Wojna polsko-bolszewicka 1918-1920". (Rozmowy po zmroku/Dwójka)

 

Autor ukazuje szeroką perspektywę polityczną i społeczną wydarzeń sprzed stu lat. Co naprawdę wygrała wtedy Polska, a co przegrał Piłsudski? Co wygrał Piłsudski, a co przegrała Polska? Dlaczego wyprawa kijowska była błędem i w jaki sposób zaważyła na relacjach Warszawy i Moskwy? Jakie znaczenie miały w wojnie 1920 roku procesy modernizacyjne? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

Zobacz serwis internetowy www.bitwa1920.gov.pl

***

Tytuł audycji: Rozmowy po zmroku

Prowadzi: Bartosz Panek

Data emisji: 24.09.2020

Godzina emisji: 21.30

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bitwa nad Niemnem – decydujący cios zadany bolszewikom

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2020 05:45
Armia Czerwona pod Warszawą została odepchnięta, ale nie zniszczona. Tuchaczewski zaczął odbudowywać siły nad Niemnem. Wojsko Polskie ponownie musiało stawić czoła zagrożeniu i ponownie uratowało kraj przed bolszewizmem. Tym razem armia, która miała zalać Europę czerwoną rewolucją, została zgnieciona.
rozwiń zwiń