X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Henryk Boukołowski i jego Teatr Adekwatny

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2020 21:30
W audycji wspominaliśmy Henryka Boukołowskiego - artystę osobnego, za Norwidem stawiającego wielkie wymagania sztuce i artystom, ale przede wszystkim sobie jako artyście.
Audio
  • Henryk Boukołowski i jego Teatr Adekwatny (Rozmowy po zmroku/Dwójka)
Henryk Boukołowski
Henryk Boukołowski Foto: Andrzej Rybczyński/PAP

Posłuchaj
27:04 Rozmowy po zmroku 2020_10_27-21-38-51.mp3 Henryk Boukołowski i jego Teatr Adekwatny (Rozmowy po zmroku/Dwójka)

"Teatr zawsze powinien być świadectwem swojej epoki. Powinien przedstawiać prawdziwy jej obraz i niepokoje. Tylko przedstawianie rzeczywistych problemów gwarantuje istnienie prawdziwego Teatru. Teatr taki nazywam Teatrem Adekwatnym". To przekonanie towarzyszyło Henrykowi Boukołowskiemu, gdy tworzył – wraz z Magdą Teresą Wójcik – swój Teatr Adekwatny. Działający od połowy lat 60. XX wieku - najpierw w czeskim Cieszynie, a potem w Warszawie - teatr był jedną z pierwszych offowych scen w Polsce.

O Henryku Boukołowskim opowiadali: Jolanta Hinc-Mackiewicz - teatrolożka, Jolanta Olszewska - aktorka, Tomasz Wójcik - scenograf i Prezes Stowarzyszenia Teatr Adekwatny oraz Tomasz Miłkowski - krytyk teatralny.

***

Tytuł audycji: Rozmowy po zmroku

Prowadziła: Małgorzata Szymankiewicz

Data emisji: 27.10.2020

Godzina emisji: 21.30

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nie żyje Wojciech Pszoniak - aktor teatralny i filmowy. "Był arystokratą aktorstwa"

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2020 21:33
W poniedziałek rano (19.10) w wieku 78 lat odszedł znakomity polski aktor teatralny i filmowy oraz pedagog Wojciech Pszoniak. Uznawany był za jednego z największych polskich aktorów dramatycznych po 1965 roku. - Odszedł wspaniały człowiek i artysta. Człowiek, który nie poddawał się innym i miał swoją drogę - tak w Dwójce Wojciecha Pszoniaka wspominał Andrzej Seweryn.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie żyje Ludwik Flaszen. "To on dostrzegł geniusz Grotowskiego"

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2020 10:26
- Pod koniec lat 50. Ludwik Flaszen otrzymał od władz Opola propozycję poprowadzenia sceny, która przeszła do historii jako Teatr 13 Rzędów. To on wymyślił Grotowskiego i to on, nie znając jeszcze Grotowskiego osobiście, ściągnął go do Opola - mówił w "Poranku Dwójki" o zmarłym w niedzielę (25.10) Ludwiku Flaszenie Jarosław Fret, szef Instytutu im. Jerzego Grotowskiego.
rozwiń zwiń