X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Bester Quartet. Z "Nowej Tradycji" w świat

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2017 14:00
– Wygrana w konkursie "Nowa Tradycja" w 2000 r. była spełnieniem marzeń całego zespołu – mówił akordeonista Jarosław Bester, założyciel Bester Quartet, dawnym The Cracow Klezmer Band.
Audio
  • Jarosław Bester o Bester Quartet i o festiwalu "Nowa Tradycja" (Muzyczna Scena Tradycji/Dwójka)
Bester Quartet
Bester QuartetFoto: materiały prasowe

Bester Quartet świętuje w tym roku 20-lecia istnienia, jest więc rówieśnikiem festiwalu "Nowa Tradycja", którego jubileuszową 20. odsłonę otworzył koncertem w Studiu Polskiego Radia im. W. Szpilmana. Jarosław Bester wspominał m.in. swój pierwszy występ na trzeciej "Nowej Tradycji", gdzie The Cracow Klezmer Band zdobył Grand Prix festiwalowego konkursu. O wydarzeniu, które na zawsze zmieniło losy zespołu, muzyk dowiedział się przypadkiem, słuchając Dwójki.

f

– Pewnego dnia usłyszałem tam reklamę, która zapowiadała "Nową Tradycję", i dowiedziałem się, że do konkursu kwalifikuje się muzyka mniejszości etnicznych. Wtedy graliśmy bardziej tradycyjną muzykę klezmerską jako The Cracow Klezmer Band, pomyślałem więc, że ta reklama to znak z nieba – opowiadał Jarosław Bester.

Artysta mówił o "makabrycznej ilości prób" przed konkursem, o tym, dlaczego muzycy wyglądali podczas występu "jak Filharmonicy Berlińscy", a także o rozpoczętej niedługo po festiwalu współpracy ze słynnym Johnem Zornem i jego wytwórnią muzyczną Tzadik w Nowym Jorku.


***

Tytuł audycji: Muzyczna Scena Tradycji

Prowadziła: Kuba Borysiak

Goście: Jarosław Bester (akordeon), Oleg Dyyak (akordeon, instrumenty perkusyjne, klarnet, duduk), Dawid Lubowicz (skrzypce), Maciej Adamczak (kontrabas)

Data emisji: 11.05.2017

Godzina emisji: 19.30

mc/mz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Konkurs jest racją bytu festiwalu »Nowa Tradycja«"

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2017 11:00
– Bez konkursu festiwalu by nie było, bo on został wymyślony właśnie z powodu konkursu – mówił Piotr Kędziorek, kierownik Radiowego Centrum Kultury Ludowej, opowiadając o rozpoczynającym się 20. Festiwalu Folkowym Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kożuch. "W kujawiakach aż kipi od emocji"

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2017 17:28
- Z kujawiakami jest jak ze sprężonym powietrzem, ta muzyka aż się gotuje w środku - powiedział Marcin Lorenc, członek kapeli Kożuch, która w zeszłym roku - jeszcze pod nazwą Gęsty Kożuch Kurzu - otrzymała Grand Prix konkursu "Nowa Tradycja".
rozwiń zwiń