X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Zaduszkowa Trans-Fuzja w Dwójce

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2013 23:50
W szóstym spotkaniu z muzyką improwizowaną zaproszeni przez Andrzeja Bauera goście eksplorowali refleksyjne obszary dźwiękowe.
Olo Walicki podczas koncertu z cyklu Trans-Fuzja
Olo Walicki podczas koncertu z cyklu "Trans-Fuzja"Foto: Grzegorz Śledź/PR2


Program koncertu był bardzo zróżnicowany. Zabrzmiały utwory najnowsze (Duchnowski, Walicki), dawniejsze w nowoczesnym ujęciu (Mahler, Messiaen), a także improwizacje i opracowania piosenek.

W Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana, wystąpili wokaliści Elżbieta Chlebek i Wojciech Myrczek, kontrabasista Olo Walicki, mistrz komputerów Cezary Duchnowski oraz wilonczelista i gospodarz koncertu Andrzej Bauer.

Program:

Cezary Duchnowski - Muzyka form przestrzennych , Klamka

Olo Walicki - Pamięci Taty

Olivier Messiaen - Louange à l'Immortalité de Jésus (VIII cz. "Quatuor pour la fin du temps")

Gustav Mahler - Kindertotenlieder (nr. 4)
Rezső Seress - Szomorú vasárnap (1933)

***
Trans-Fuzja to seria wydarzeń muzycznych, mających ożywić dźwiękami i kreatywną energią oddane ponownie do użytku Studio im. Władysława Szpilmana.
Zaproszeni artyści - kompozytorzy, improwizatorzy, wywodzący się z rożnych nurtów muzycy - zrealizują wspólnie serię kameralnych, zróżnicowanych wewnętrznie i bogatych brzmieniowo projektów artystycznych. Łączy ich pasja poszukiwania nowej ekspresji, nowych wysublimowanych brzmień poprzez niekonwencjonalne użycie technologii.
Tej najnowszej, cyfrowej, ale także poprzez połączenie jej z tradycyjnymi instrumentami i analogowym przetwarzaniem ich brzmienia. Szybkość i intensywność realizowania muzycznych idei, brzmieniowych oraz formalnych, wynika z intensywnych improwizowanych sesji muzycznych, możliwych dzięki wzajemnej fascynacji i szacunkowi, mimo nierzadko odmiennych stylów uprawiania muzyki i różnych artystycznych kolei losu.
Duch improwizacji, wsparty znajomością artystycznego warsztatu i umiejętnością panowania nad tradycyjnym elektronicznym i cyfrowym instrumentarium, może przynieść nowe i nieoczekiwanie atrakcyjne rezultaty.

Zobacz więcej na temat: Andrzej Bauer
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Trans-Fuzja po raz pierwszy

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2012 10:00
Agata Zubel, Katarzyna Moś, Cezary Duchnowski, Marcin Masecki, Dj Lenar i Andrzej Bauer w pierwszej odsłonie Trans-Fuzji – cyklu niezwykłych muzycznych spotkań!
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Trans-Fuzja": elektroniczne zabawy z Bachem

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2013 23:00
Zapraszamy do obejrzenia spotkania ze suitami Jana Sebastiana Bacha, ożywionymi za pomocą elektroniki przez wiolonczelistę Andrzeja Bauera i jego gości.
rozwiń zwiń