Szalone światy Stephena Kinga

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2013 15:00
W cyklu "Życie na miarę literatury" Dorota Gacek i Andrzej Franaszek zapraszają na dyskusję o twórczości Stephena Kinga, autora ponad pięćdziesięciu książek, z których większość zyskała status światowych bestsellerów.
Stephen King
Stephen KingFoto: mat. prasowe/stephenking.com

Powieści Kinga zostały przetłumaczone na przeszło 30 języków, a na całym świecie można znaleźć 300 milionów egzemplarzy książek z jego nazwiskiem na okładce. Znajdują się między nimi: "Miasteczko Salem", "Misery", "Dallas, 63 "czy "Lśnienie", którego kontynuację stanowi jego najnowsza książka zatytułowana "Doktor Sen".

O tym fenomenie literackim rozmawiać będą: Zygmunt Miłoszewski, Irek Grin, Robert Ziębiński i Tomasz Stawiszyński.

17 października (czwartek), godz. 21.30

Zobacz więcej na temat: literatura Stephen King
Czytaj także

Alice Munro – literacki Nobel dla krótkiej prozy

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2013 13:00
Literacką Nagrodę Nobla w 2013 r. przyznano Alice Munro. - To "mistrzyni krótkiej formy literackiej" - napisał w uzasadnieniu Komitet Noblowski. O kanadyjskiej pisarce będziemy mówić dziś w audycji "Wybieram Dwójkę" o 16:00 oraz w "Rozmowach po zmroku" o 21:30.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Melancholijni detektywi wyparli szeryfów-rewolwerowców

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2013 09:50
- W klasycznym kryminale śmierć bywa dość tania. Natomiast Kurt Wallander jest naznaczony szwedzką praworządnością, trzyma się policyjnych procedur - mówił w Dwójce pisarz Michał Kuźmiński, który wziął udział w dyskusji o specyfice kryminałów Henninga Mankella.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Owoce życia Julii Hartwig

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2013 11:00
- Jej warsztat twórczy nieustanie się rozwija, cały czas jest w fazie postępu - mówił w Dwójce poeta i krytyk literacki Janusz Drzewucki. Rozmawialiśmy o późnej twórczości Julii Hartwig i jej najnowszym tomie poetyckim "Zapisane".
rozwiń zwiń