X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jak Różewicz spotkał Prusa w Nałęczowie

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2017 13:00
Zapraszamy na słuchowisko na motywach humoreski Tadeusza Różewicza "Młodzian Głowacki Aleksander obyczajami wzorowymi zalecający się".
Tadeusz Różewicz i Bolesław Prus. Grafika wg fotografii i rysunków
Tadeusz Różewicz i Bolesław Prus. Grafika wg fotografii i rysunkówFoto: Michał Kobyliński/wikimedia/CC BY-SA 2.5/pixabay/domena publiczna

51-letni poeta Tadeusz Różewicz (Jarosław Gajewski) spotyka w parku nałęczowskim nobliwego, starszego pana, który okazuje się Bolesławem Prusem (Henryk Boukołowski). Przyjechał na kurację? Czy odwiedzić muzeum sobie poświęcone? Miejsce akcji nie ulega wątpliwości. Tylko czas się przemieszał...

W słuchowisku wykorzystano też wiersze utrwalające pobyty Różewicza w innych kurortach.

Bolesław Prus, Tadeusz Różewicz "Rozmowy w Alei Zdrowia"

Scenariusz: Wacław Tkaczuk

Reżyseria: Jan Warenycia

Realizacja: Tomasz Perkowski; opracowanie muzyczne: Renata Baszun

Obsada: Henryk Boukołowski (Bolesław Prus), Jarosław Gajewski (Tadeusz Różewicz), Barbara Zielińska (Głos kobiecy 1), Hanna Stankówna (Głos kobiecy 2), Andrzej Blumenfeld (Głos męski 1), Andrzej Ferenc (Głos męski 2)

***

Na "Słuchowisko na lato" zapraszamy w sobotę (19.08) w godz. 18.00-18.30.

mcz/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Anna Świrszczyńska - "Muszę opowiedzieć"

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2008 13:30
Słuchowisko stanowi zapis 63 powstańczych dni w Warszawie 1944 roku. Jest to jednak spojrzenie niestereotypowe. Anna Świrszczyńska o swoich powstańczych przeżyciach zdecydowała się opowiedzieć dopiero 30 lat po kapitulacji "ostatniego polskiego powst
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Andrzejewski - "Pierwsza Miłość"

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2008 13:30
"Pierwsza miłość" to adaptacja opowiadania Jerzego Andrzejewskiego, prawdopodobnie z 1961 roku. To historia ośmioletniej Ani i jej rówieśnika Tonia. Dzieci wracają ze szkoły skąpanym w słońcu Nowym Światem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiesław Myśliwski - Wybierz saksofon

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2008 13:30
Słuchowisko osnute na wybranych wątkach epickiej powieści Wiesława Myśliwskiego pt. „Traktat o łuskaniu fasoli”. Bohater, mający za sobą traumatyczne dzieciństwo (ocalał podczas hitlerowskiej pacyfikacji wsi), sumuje swoje życie w serii monologów-zwierzeń, których słuchacz pozostaje niezidentyfikowany do końca powieści.
rozwiń zwiń