X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Afera Penelope" obnaża wady francuskiej polityki

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2017 18:33
Kandydatowi prawicy w wyborach prezydenckich we Francji Francois Fillonowi postawiono formalne zarzuty w sprawie nadużyć finansowych. Chodzi o fikcyjną pracę dla jego rodziny opłacaną z budżetu parlamentu.
Audio
  • "Afera Penelope" obnaża wady francuskiej polityki (Puls świata/Dwójka)
Francois Fillon i jego żona Penelope, główni aktorzy afery Penelopegate
Francois Fillon i jego żona Penelope, główni aktorzy afery "Penelopegate"Foto: Frederic Legrand - COMEO / Shutterstock.com

Informację o otwarciu śledztwa potwierdziła francuska prokuratura oraz adwokat Fillona. Sprawa okrzyknięta przez media mianem "Penelopegate" dotyczy fikcyjnych etatów żony i dzieci polityka, za którą mieli oni otrzymać łącznie około miliona euro.

– Postawienie zarzutów kandydatowi prawicy tak naprawdę niewiele zmienia. Spadek intencji wyborczych w stosunku do Fillona jest notowany od początku lutego, gdy wybuchła ta afera. Jego poparcie utrzymuje się wciąż na poziomie 20 procent, a musiałby mieć przynajmniej 25, by wejść do drugiej tury i w efekcie zostać prezydentem Francji. Do pierwsze tury pozostało jednak jeszcze 40 dni i wiele może się zdarzyć – mówił dziennikarz Jerzy Szygiel.

"Penelopegate" to zresztą nie jedyny problem Francois Fillona - afer jest znacznie więcej. Zdaniem gościa Dwójki ma to związek nie tylko z plagą korupcji wśród francuskich polityków, lecz także ze swoistym nawiązywaniem tamtejszych elit do wzorców arystokracji sprzed dwóch wieków.

***

Tytuł audycji: Puls świata

Prowadzi: Magdalena Skajewska

Gość: Jerzy Szygiel (wieloletni korespondent polskich mediów we Francji)

Data emisji: 14.03.2017

Godzina emisji: 17.45 

mc/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Brexit. Co przyniesie debata w parlamencie?

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2017 18:39
Brytyjski parlament rozpoczął debatę w sprawie negocjacji o wyjściu z Unii Europejskiej. Na ile dyskusja brytyjskich posłów i lordów może wpłynąć na kształt Brexitu?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Francois Fillon. Symbol przedwyborczego chaosu?

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2017 18:45
- W obrębie prawicowych Republikanów próbowano zmusić Fillona do ustąpienia, ale on skutecznie przystępuje do kontrataku, mówiąc, że nie ma lepszej od niego kandydatury – powiedział dr hab. Bartłomiej Zdaniuk z Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

NATO, UE i USA. Ciepłe słowa i twarde warunki

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2017 18:32
Po 53. Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa oraz brukselskim spotkaniu wiceprezydenta USA Mike'a Pence'a z Donaldem Tuskiem pytaliśmy w Dwójce o m.in. o przyszłe relacje Ameryki i Europy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na czym polega fenomen Martina Schulza?

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2017 18:43
- Mimo że od prawie 30 lat działa w partii socjaldemokratycznej, Niemcy nie definiują go jako część establishmentu partyjnego - mówił Cornelius Ochmann o Martinie Schulzu, coraz popularniejszym niemieckim polityku.
rozwiń zwiń