Tunezja. Święto rewolucji w cieniu podwyżek

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2018 10:00
- Dramat Tunezji polega na tym, że arabska wiosna przyniosła jej odwilż polityczną, ale nie rozwiązała problemu, którym jest gospodarka. To, co się teraz dzieje jest reakcją na jej zapaść - mówił w Dwójce Mariusz Borkowski.
Audio
  • Dramatyczna rocznica arabskiej wiosny w Tunezji (Puls Świata/Dwójka)
Protesty w Tunezji
Protesty w TunezjiFoto: PAP/EPA/MOHAMED MESSARA

Od tygodnia tysiące Tunezyjczyków protestują przeciwko drastycznym podwyżkom cen. W tym roku władze muszą ograniczyć deficyt budżetowy z 6 do 4,9 proc. PKB i zrealizować program naprawczy opracowany przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy.

W kraju, który obchodzi siódmą rocznicę obalenia dyktatora Zin el-Abidina Ben Alego policja aresztowała setki osób. W niektórych miejscowościach rozmieszczono wojsko. W wielu miejscach w Tunezji trwają protesty będące kontynuacją pokojowych zgromadzeń, które od początku stycznia były organizowane w całym kraju przeciwko podwyżkom cen, bezrobociu, inflacji oraz zaprowadzanym przez władze posunięciom oszczędnościowym.

Czy rząd Tunezji jest w stanie uporać się z problemami i zapobiec przerodzeniu się narastającego niezadowolenia społecznego w islamski radykalizm? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

*** 

Tytuł audycji: Puls Świata

Prowadzi: Dariusz Rosiak

Gość: Mariusz Borkowski (dziennikarz)

Data emisji: 15.01.2018

Godzina emisji: 17.45

mko/mz

Czytaj także

Tunezja. Starcia policji z radykałami islamskimi

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2013 17:53
W stolicy kraju Tunisie funkcjonariusze użyli gazu łzawiącego i wystrzelili w powietrze pociski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Starcia w Tunezji. Zginął uczestnik demonstracji

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2013 20:42
Jedna osoba zginęła w wyniku postrzału podczas starć między fundamentalistami islamskimi a policją w stolicy kraju Tunisie.
rozwiń zwiń