X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Stany Zjednoczone. Eskalacja wojny aborcyjnej

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2019 07:50
- W 1973 roku Sąd Najwyższy USA uznał, że prawo do aborcji jest prawem konstytucyjnym każdej Amerykanki wynikającym z 14. poprawki do konstytucji. Mówi ona o prawie do prywatności, które chroni także prywatność ciała kobiety i prawo do decydowania czy chce urodzić dziecko, czy też nie – mówił w Dwójce amerykanista Artur Wróblewski.
Audio
Demonstracja w Waszyngtonie
Demonstracja w WaszyngtonieFoto: shutterstock/domena publiczna

Aborcja to problem, który coraz bardziej rozpala amerykańską opinię publiczną. Podczas kampanii wyborczej Donald Trump zapewniał, że mianuje do Sądu Najwyższego sędziów opowiadających się za ochroną życia. I mianował dwóch sędziów: Neila Gorsucha i Bretta Kavanaugha. Mogą oni zadecydować o unieważnieniu, a w przynajmniej o znaczącym ograniczeniu legalności aborcji na terenie Stanów Zjednoczonych. Demokraci obawiając się odejścia od wyroku w sprawie Roe versus Wade rozpoczęli aborcyjną ofensywę.

Od 1973 roku aborcja uznawana jest w USA za fundamentalne prawo konstytucyjne. Czy to się może zmienić? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Puls świata

Prowadzi: Magdalena Skajewska

Gość: Artur Wróblewski (amerykanista, Uczelnia Łazarskiego)

Data emisji: 5.04.2019

Godzina emisji: 16.45

mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak