Początek kampanii prezydenckiej Trumpa

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2019 07:00
Prezydent Donald Trump oficjalnie ogłosi zamiar ubiegania się o reelekcję. Nastąpi to podczas wiecu na Florydzie z udziałem kilkudziesięciu tysięcy jego zwolenników.
Audio
  • Początek kampanii prezydenckiej Trumpa (Puls świata/Dwójka)
Donald Trump
Donald TrumpFoto: Shutterstock

Pierwszy oficjalny wiec Donalda Trumpa w kampanii w wyborach prezydenckich 2020 roku odbędzie się w Orlando w liczącej 20 tysięcy miejsc hali Amway Center. Pierwsi chętni ustawili się w kolejce już wczoraj. Według Donalda Trumpa ponad 100 tysięcy osób wyraziło chęć udziału w wiecu.

Jakie tematy może poruszyć Trump podczas tego spotkania? - Skorzysta z efektu zadowolenia z powodu wzrostu gospodarki: niskiego bezrobocia i wzrostu gospodarczego. Ponadto: imigracja, walka z przestępczością czy budowa armii amerykańskiej - mówił w Dwójce Artur Wróblewski.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Puls świata

Prowadzi: Michał Żakowski

Gość: Artur Wróblewski (amerykanista, Uczelnia Łazarskiego)

Data emisji: 18.06.2019

Godzina emisji: 17.00

Czytaj także

"Special relationship". Donald Trump z wizytą w Wielkiej Brytanii

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2019 07:50
W audycji rozmawialiśmy o relacjach między Wielką Brytanią a USA i o tym, jak mogą one dalej wyglądać , także w kontekście Brexitu i przyjacielskich powiązań Trumpa z Borisem Johnsonem i Nigelem Faragem.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

75. rocznica D-Day. Sojusz transatlantycki dziś

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2019 07:50
- Z jednej strony podstawy transatlantyckiej więzi są wciąż nierozerwalne, z drugiej coś w tych sojuszach trzeszczy – podkreślał w "Pulsie świata" Michał Kłosowski. Punktem wyjścia rozmowy była obchodzona właśnie 75. rocznica lądowania aliantów w Normandii
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jakub Mielnik: obecność stała, czy rotacyjna nie jest tu kluczowa

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2019 09:38
- Istotne jest to, że amerykańskich żołnierzy będzie w Polsce więcej, bo to jest interes nie tylko Polski, ale całego Paktu Północnoatlantyckiego. Żeby na tej wschodniej flance graniczącej z szeroko rozumianą rosyjską strefą wpływów mieć siły, które mogłby apetyty rosyskie hamować - mówił w Dwójce szef działu zagranicznego tygodnika "Wprost".
rozwiń zwiń