X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Turcja liczy na zysk

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2020 17:49
- Plan zgodnie, z którym zapłacono Turcji za przetrzymanie dużej części uchodźców i imigrantów sprawdził się przez ostatnie lata, natomiast plan otwarcia obozów przejściowych w północnej Afryce nie został zrealizowany - tak turecką decyzje o otwarciu granic komentował w Dwójce Łukasz Polinceusz z Centrum Stosunków Międzynarodowych.
Audio
  • Rozmowa o sytuacji Unii Europejskiej wobec groźby otwarcia granic przez Turcję (Puls świata/Dwójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Fishman64

W "Pulsie świata" o tym jak Unia Europejska powinna zareagować na kolejny kryzys migracyjny wywołany otwarciem granic lądowych i morskich przez Turcję. W związku z decyzją Turcji, od kilku dni tysiące migrantów próbują przekroczyć granicę turecko-grecką. 

Zdaniem Łukasza Polinceusza, Unia Europejska nie ma strategii na wypadek nagłego napływu dużej liczby uchodźców, ani od strony humanitarnej, ani legislacyjnej. - Należy reagować teraz,natomiast rozwiązania długofalowe trzeba wypracowywać ze specjalistami z poszczególnych krajów europejskich na dłuższy okres - przekonywał ekspert.

Komisja Europejska przekaże 700 mln € na pomoc w uszczelnianiu granic, z czego połowa trafi do Grecji natychmiast. - Te działania to plaster, a w kolejce po pieniądze stoją już inne kraje. Być może trzeba będzie zmodyfikować perspektywę budżetową Unii Europejskiej - stwierdził Łukasz Polinceusz.

***

Tytuł audycji: Puls świata

Przygotował: Adrian Bąk

Gość: Łukasz Polinceusz (Centrum Stosunków Międzynarodowych)

Data emisji: 6.03.2020

Godzina emisji: 16.45 

uk/am

Czytaj także

Migranci szturmują grecką granicę. Policja aresztowała kilkaset osób

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2020 00:45
Od soboty grecka straż graniczna aresztowała 252 osoby, które nielegalnie przekroczyły granicę z Turcją. Jak podał dziennik "Kathimerini", powołując się na źródła bezpieczeństwa, większość z nich - 64 proc. - to Afgańczycy.
rozwiń zwiń