X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Późna polskość". Jak artyści patrzą na Polskę?

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2017 20:00
- Ta wystawa pokazuje, jak różne mogą być cechy polskości i z jak wielu tradycji możemy czerpać. Główne przesłanie tej ekspozycji to: nie wykluczać – powiedziała Ewa Gorządek, jedna z autorek ekspozycji w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie.
Audio
  • Dyskusja wokół wystawy Późna polskość. Formy narodowej tożsamości po 1989 roku". (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Na wystawę Późna polskość składa się ponad setka prac i projektów kilkudziesięciu współczesnych twórców sztuk wizualnych, kina i teatru
Na wystawę "Późna polskość" składa się ponad setka prac i projektów kilkudziesięciu współczesnych twórców sztuk wizualnych, kina i teatruFoto: PAP/Bartłomiej Zborowski

W audycji opowiadaliśmy o wystawie pt. "Późna polskość. Formy narodowej tożsamości po 1989 roku", którą można oglądać w warszawskiej galerii do 6 sierpnia.

- Bardzo wiele zaprezentowanych tutaj prac podejmuje w duchu krytycznym istotne i aktualne problemy dotyczące polskości i nierozwiązanych do tej pory problemów. Należą do nich takie kwestie, jak fundamentalizm religijny, świeckość państwa i sprawy mniejszości rasowych, które stają się niekiedy przedmiotem gry politycznej – dodał Paweł Susid, którego prace są również prezentowane w CSW.

W audycji mówiliśmy również m.in. o pracach Stanisława Szukalskiego i Janka Simona, które również można oglądać w ramach ekspozycji.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Piotr Kędziorek

Goście: Ewa Gorządek (współautorka wystawy "Późna polskość. Formy narodowej tożsamości po 1989 roku"), prof. Andrzej Szczerski (Muzeum Narodowe w Krakowie), Paweł Susid (malarz, rysownik)

Data emisji: 10.04.2017

Godzina emisji: 18.00

mz/mk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Warszawskie CSW pyta o polskość ponowoczesną

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2017 10:00
Czym jest polskość, czym jest tożsamość i czy jesteśmy w stanie pomyśleć o Polsce według innych formuł niż Mickiewicz albo Chopin? To główne założenia zaplanowanej na koniec marca wystawy, o której opowiadała w Dwójce Małgorzata Ludwisiak, dyrektor Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eksperyment i tradycja. Polska scena niezależna

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2017 08:48
W 'Wybieram Dwójkę" opowiadaliśmy o cyklu koncertów "Wydawcy" w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie.
rozwiń zwiń