X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Polska muzyka za granicą. Zauroczenie kluczem do sukcesu?

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2018 19:00
- Trzeba sprawić, by zagraniczni wykonawcy zakochali się w polskiej muzyce. Dopiero wtedy będziemy dostawali nagrania jeśli nie wybitne, to przynajmniej interesujące - mówiła w Dwójce krytyczka muzyczna Dorota Kozińska.
Audio
  • Polska muzyka za granicą. Zauroczenie kluczem do sukcesu? (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Wystawienie Króla Rogera Karola Szymanowskiego w Operze w Sydney
Wystawienie "Króla Rogera" Karola Szymanowskiego w Operze w SydneyFoto: PAP/

W audycji rozmawialiśmy o tym, jak promować polską muzykę na świecie. Zofia Zembrzuska, menedżerka programu Polska Music podkreśliła, że Instytut Adama Mickiewicza konsekwentnie od siedmiu lat dąży do tego, by zamiast wysyłania polskich zespołów, namawiać najlepszych światowych wykonawców do sięgania po polski repertuar. - Pozwoliło nam to wprowadzić nowe nazwiska do szerokiego obiegu, ale też ugruntować pozycję polskich kompozytorów ikonicznych, jak Lutosławski czy Szymanowski - mówił gość audycji "O wszystkim z kulturą".

Do największych międzynarodowych sukcesów polskiej muzyki w ostatnich latach należało wskrzeszenie opery "Król Roger" Karola Szymanowskiego. Zdaniem uczestników dyskusji było to możliwe, dzięki autentycznemu zachwytowi dyrygenta Antonia Pappano, który wraz z reżyserem Kasperem Holtenem z sukcesem wystawił polską operę w Covent Garden. - Jakoś przez dziesiątki lat "Król Roger" nie mógł odnieść sukcesu za granicą mimo prób - mówiła Dorota Kozińska. - Potrzeba było entuzjazmu Pappano, który się zakochał w tej partyturze. W efekcie dostaliśmy przedstawienie, które wzbudziło ogromne poruszenie po obu stronach świata.

W audycji rozmawialiśmy także o innych polskich dziełach, które udało się wprowadzić do światowego obiegu, ale też o planach na promocję oper Moniuszki, który zdaniem gości czeka na prawdziwe odkrycie również w Polsce.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadziła: Andrzej Sułek

Goście: Dorota Kozińska (krytyczka muzyczna), Łukasz Strusiński (Instytut Adama Mickiewicza) oraz Zofia Zembrzuska (Instytut Adama Mickiewicza)

Data emisji: 1.10.2018

Godzina emisji: 17.30

bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Za kulisami Konkursu Szymanowskiego

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2018 07:00
W audycji opowiadaliśmy o tajemnicach, jakie skrywał zakończony przed kilkoma dniami I Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Karola Szymanowskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Orkiestra Społeczna chce odmienić myślenie o muzykowaniu

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2018 10:00
- Nie mamy w Polsce tradycji orkiestr muzykujących dla przyjemności. U nas słowo amator ma zły kontekst, a przecież amator to jest miłośnik - mówił w Dwójce Wojciech Walczak, muzyk i działacz społeczny.
rozwiń zwiń