X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Waldemar Dąbrowski. Spotkanie z laureatem International Opera Awards

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2019 20:00
Gościem audycji był wieloletni dyrektor Teatru Wielkiego Opery Narodowej, były minister kultury i dziedzictwa narodowego, organizator obchodów Roku Fryderyka Chopina w roku 2010, a obecnie Roku Stanisława Moniuszki.
Audio
  • Waldemar Dąbrowski. Spotkanie z laureatem operowego Oscara (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Waldemar Dąbrowski
Waldemar DąbrowskiFoto: PAP/Tomasz Gzell

Pod koniec kwietnia w Londynie po raz siódmy rozdane zostały operowe Oskary – International Opera Awards. W ubiegłych latach wśród uhonorowanych nie brakowało polskich akcentów: w kategorii "najlepszy reżyser" prestiżową nagrodę otrzymał dyrektor artystyczny Teatru Wielkiego Opery Narodowej Mariusz Treliński, w kategorii "dzieło odkryte na nowo" spektakl "Goplana" Władysława Żeleńskiego w reżyserii Janusza Wiśniewskiego, zaś w kategorii "najlepszy śpiewak" Piotr Beczała. W tym roku został uhonorowany Krzysztof Warlikowski, ale także, po raz trzeci w historii, została przyznana nagroda specjalna w kategorii "leadership  in opera" za szczególne osiągnięcia w zarządzaniu instytucją operową. Tą nagrodą wyróżniony został nasz gość - Waldemar Dąbrowski.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą 

Prowadził: Jakub Kukla

Data emisji: 17.05

Godzina emisji: 17.30 

mko/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Anna Hop: wyzwaniem było zestawienie Moniuszki z Fredrą

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2019 14:00
- Musiałam znaleźć sposób, jak połączyć dramaturgicznie "Męża i żonę" Fredry i muzycznie "Na kwaterze" Moniuszki – tłumaczyła Anna Hop, choreografka i reżyserka jednego z dwóch baletów, które złożą się na "Fredrianę", nowy spektakl Teatru Wielkiego-Opery Narodowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Billy Budd" Brittena w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2019 10:04
W audycji przedstawiliśmy relację z prób do spektaklu reżyserowanym przez Annilese Miskimmon, jedną z najlepiej ocenianych przez krytykę reżyserek operowych w Europie.
rozwiń zwiń