X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Adam Myjak nagrodzony statuetką "Dzieło życia"

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2019 09:06
- Miałem taką refleksję, że tak wspaniała nagroda, jaką otrzymałem za dzieło życia, jest przyznana za całokształt i tak jakby zamykał się pewien okres, kiedy już mógłbym usiąść i przyglądać się tej pięknej statuetce. Ale zaczęła się rodzić we mnie przekora, że nie czas na podsumowanie i muszę dalej pracować - mówił gość Dwójki, rzeźbiarz, pedagog, rektor Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
Audio
  • Adam Myjak odebrał Nagrodę im. C. K. Norwida za "Dzieło życia" (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
prof. Adam Myjak
prof. Adam MyjakFoto: PR2

Adam Myjak w poniedziałek (23.09) odebrał Nagrodę im. C. K. Norwida za "Dzieło życia". Nagroda ta jest przyznawana za całokształt twórczości, a profesor został doceniony jako jeden z najwybitniejszych artystów europejskich, klasyk współczesnej sztuki polskiej, rzeźbiarz i znakomity pedagog, wieloletni rektor ASP w Warszawie. 

Jednak artysta zaznacza, że chociaż przyznano mu nagrodę za całokształt twórczości, nie myśli o odpoczynku - według niego artyści nie znają bowiem pojęcia "emerytura". - Być może sił ubywa, ale mnie to nakręca, bo ja sobie nie wyobrażam życia bez tej pracy. Bo nawet będąc rektorem, to są kłopotliwe obowiązki, szczególnie w tych czasach ostatnich. Ale dla mnie, gdybym nie rzeźbił i gdybym nie przychodził do pracowni, nie odreagowywał różnych problemów, które mam na co dzień, to bym chyba nie wytrzymał - mówił gość Dwójki.

Co jest inspiracją dla prof. Adama Myjaka? I jakie plany artystyczne ma twórca? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą 

Prowadził: Dawid Dziedziczak

Goście: prof. Adam Myjak (rzeźbiarz, pedagog, rektor Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie)

Data emisji: 27.09.2019

Godzina emisji: 17.30

am

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Lot". Jak odczytywać rzeźbę Romana Stańczaka?

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2019 12:16
- To, co mi się podoba w tym projekcie, to jego niesłychana duchowość oraz to, że jest otwarty na bardzo wiele interpretacji. O nadziei, o bezinteresownym wysiłku, o tym, że rzeczy, które wyglądają tak, a nie inaczej, można przemienić, zrobić z nich nowe dzieło, nową jakość - mówiła w Dwójce Hanna Wróblewska, dyrektor Zachęty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Adam Myjak: rzeźba jest dla mnie czymś ponadczasowym

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2019 13:13
- W przypadku zawodów artystycznych granica jest nieskończona. Znam twórców, którzy im starsi, tym są lepsi, bo nie ma już tego pośpiechu, że trzeba naprodukować jak najwięcej dzieł. Widzę po sobie, że pracuję o wiele spokojniej, ale absolutnie nie mam poczucia, że coś się zestarzało i powinieniem odkładać to na półki - mówił w Dwójce ceniony rzeźbiarz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Orońsko. Miejsce, gdzie chłonie się sztukę, przyrodę i historię

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2019 11:02
W audycji wybraliśmy się na spacer po Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, gdzie w dniach 21-23 czerwca zaplanowano I Międzynarodowy Festiwal Muzyczny "Muzyka w przestrzeni. Polska muzyka w muzyce świata".
rozwiń zwiń