X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Kinga Dębska: mój nowy film będzie o dzieciństwie w PRL-u

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2020 17:00
- Będzie to prequel "Moich córek krów". Pokażę dzieciństwo bohaterek, w które tak fantastycznie wcieliły się Agata Kulesza i Gabriela Muskała - mówiła na antenie Dwójki znakomita reżyserka.
Audio
  • Z Kingą Dębską rozmawia Beata Kwiatkowska (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Kinga Dębska
Kinga Dębska Foto: PR

piotr głowacki mistrz 1200.jpg
Film "Mistrz". Piotr Głowacki: sport zawieszał prawa obozu

Film, nad którym Kinga Dębska obecnie pracuje (zakończył się właśnie casting), opowiadał będzie o "dzieciństwie w PRL-u". - Pokażę dzieciństwo moich bohaterek w komunistycznym bloku, próby wyjazdu na Zachód rodziców, próby działalności handlowej, przy braku umiejętności - wyliczała reżyserka. Jak podkreślała, ci, którzy przeczytali ten scenariusz, mówią, że jest najbardziej pogodna z jej filmowych opowieści.

- To wszystko z punktu widzenia dziecka wygląda fantastycznie. I to nie jest tak, że będę gloryfikowała komunę. Pokażę ją pamięcią intymną - przyznała Kinga Dębska. Nie kryła przy tym, że film będzie nawiązywał do jej życia. - Element autobiograficzny jest zawsze w mojej twórczości. Myślę, że na tym polega odważna twórczość: że czerpiemy z siebie bez względu na to, jaka jest płeć bohatera, wiek, co on robi. Im więcej z siebie damy, tym postać będzie bardziej autentyczna, tym bardziej widzowie będą mogli w niej się przejrzeć.


Piotr Adamczyk PAP 1200.jpg
Piotr Adamczyk: jazz ma wiele wspólnego z aktorstwem

Laureatka wielu nagród, autorka czterech filmów fabularnych i kilkunastu dokumentalnych opowiadała również o swoim spektaklu "Tancerz" na podstawie opowiadania "Tancerz mecenasa Kraykowskiego" Witolda Gombrowicza oraz o roli jurora w konkursie Nespresso Talents.

W audycji usłyszeliśmy też wypowiedzi aktorek - Małgorzaty Niemirskiej i Marii Dębskiej - na temat filmu "Moje córki krowy".  
 

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Gość: Kinga Dębska (reżyserka, scenarzystka, pisarka) 

Data emisji: 21.02.2020

Godzina emisji: 17.30

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kinga Dębska: "Zabawa, zabawa" to film o trzech kobietach na zakręcie

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2019 11:37
- Chodziło mi o to, by te kobiety zrozumieć, polubić je. By z nimi współodczuwać - podkreślała Kinga Dębska, opowiadając o swoim najnowszym filmie "Zabawa, zabawa" traktującym o problemie alkoholizmu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Oscar dla Emily". Kinga Dębska debiutuje w Teatrze Telewizji

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2019 17:47
- Z operatorem Piotrkiem Sobocińskim wymyśliliśmy sobie taką zabawę z widzem. Normalnie w teatrze widz siedzi na widowni, a u nas może być razem z aktorami na scenie, bo robimy to w jednym ujęciu. Kamera podchodzi do nich blisko, interaguje z nimi. Widz jest jakby kamerą. Myślę, że ta oda dla aktorów, bo tak zdefiniowałabym ten spektakl, dzięki tej oryginalnej formie będzie ciekawa - mówiła w Dwójce reżyserka Kinga Dębska.
rozwiń zwiń