X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Magia i pęknięcia. 20. rocznica śmierci Grotowskiego

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2019 14:00
- To jest dość niesamowite, że niepozorny, dziwny człowiek z brodą potrafił mówić w taki sposób, że zapalały się świeczki w oczach - opowiadał w 2015 roku w Dwójce teatrolog Dariusz Kosiński. Z okazji 20. rocznicy śmierci Jerzego Grotowskiego przypominamy radiowe nagrania poświęcone temu znakomitemu twórcy. Wśród archiwaliów: wypowiedź samego mistrza. 
Audio
  • Dariusz Kosiński i Małgorzata Dziewulska o pęknięciach w dorobku Grotowskiego (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)
Jerzy Grotowski,  Warszawa 1972 r.
Jerzy Grotowski, Warszawa 1972 r. Foto: PAP/Andrzej Rybczyński

Dariusz Kosiński w książce "Grotowski. Profanacje" pisał o gorzkim paradoksie, polegającym na tym, że dzieło człowieka tak lubiącego igrać niebezpiecznie z innymi, zamieniło się w kaplicę grobową, do której wyznawcy wchodzą w ciszy, by ucałować świętą podłogę. W rozmowie z Moniką Pilch autor zachęcał do szukania pęknięć w "pomniku" Grotowskiego. Te zdają się widzieć studenci Kosińskiego.

Eugenio Barba. Włoski uczeń Grotowskiego >>>

Zapraszamy również do wysłuchania rozmowy z 2013 roku o książce "Teksty zebrane" poświęconej Jerzemu Grotowskiemu. Ze zgromadzonych w tej publikacji tekstów wyłania się oblicze twórcy stale poszukującego, polityka, filozofa, a przede wszystkim wielkiego maga teatru.

Wśród nagrań Radiów Wolności natomiast odnajdziemy fragmenty oraz omówienie wykładu inauguracyjnego wygłoszonego w Théâtre Bouffes du Nord przez Jerzego Grotowskiego mianowanego profesorem Collège de France. A w 1999 roku o Jerzym Grotowskim opowiadali znakomici krytycy literaccy: Jan Błoński i Ludwik Flaszen.

jp/bch


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Grotowski. Poeta nie pióra, lecz słowa

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2013 23:59
Większość materiałów, które weszły do książki "Teksty zebrane”, powstała podczas bezpośrednich spotkań Jerzego Grotowskiego z innymi ludźmi.
rozwiń zwiń