X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Grzegorz Piątek: Dworca Centralnego nie pomylisz z innym budynkiem

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2019 18:13
- Autor projektu, Arseniusz Romanowicz opowiadał, że zależało mu, aby kształt budynku był na tyle prosty, by dało się go naszkicować paroma kreskami - opowiadał architekt, gość audycji "Kwadrans bez muzyki".
Audio
  • Dworzec Centralny w Warszawie (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)
Dworzec Centralny w Warszawie
Dworzec Centralny w WarszawieFoto: Shutterstock/Patryk Kosmider

Grzegorz Piątek podkreślał, że dzięki prostej budowie budynku, każdy obcokrajowiec, który zagubi się w Warszawie, może na wyciągniętej z plecaka kartce naszkicować Dworzec Centralny. - Budynek jest prosty, ma charakterystyczny kształt i nie da się go pomylić z żadnym innym budynkiem w mieście. Widać to też poprzez kontrast ze Złotymi Tarasami, które są budynkiem wielowątkowym, trudnym do opisania paroma słowami. A Centralny, jeśli się skupić, da się opisać w ten sposób, że jest to duża wiata i duży dach na szklanym pudełku - opowiadał architekt.

Jak wyglądała budowa dworca "tysiąca stu dni" i jak zmieni się jako zabytek? I co sprawiało, że Dworzec Centralny uważany był za najnowocześniejszy budynek dworca w Polsce w XX wieku? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Kwadrans bez muzyki 

Przygotował: Adrian Bąk

Data emisji: 13.08.2019

Godzina emisji: 15.00

am/mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ten zły modernizm. Budynki skazane na śmierć

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2016 15:11
Co zostanie z powojennego modernizmu w Polsce? O niechcianym dziedzictwie porozmawiamy w audycji "O wszystkim z kulturą".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Hubert Trammer: dobrze, że Warszawa ma Dworzec Centralny

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2019 17:40
- Bardzo cenną rzeczą jest to, że ten dworzec ma bardzo charakterystyczną bryłę, jak to porównał Arseniusz Romanowicz, przeskalowanej wiaty. W przeszłości pojawiały się głosy, żeby zastąpić go jakimś dużym obiektem komercyjnym, w który będzie wkomponowany dworzec. Moim zdaniem to dobrze, że główny dworzec w takim mieście jak Warszawa jest charakterystycznym punktem na mapie - mówił w Dwójce krytyk architektury.
rozwiń zwiń