X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Wiek ewolucji w polskiej scenografii

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2019 15:30
- Nie jest to wystawa, która prezentuje historię scenografii. To taka wystawa, która bardziej ukazuje jej rolę i funkcję od początku XX wieku aż po dzień dzisiejszy - mówił w Dwójce Robert Rumas, kurator wystawy "Zmiana ustawienia. Polska scenografia teatralna i społeczna XX i XXI wieku".
Audio
  • Wiek ewolucji w polskiej scenografii (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)
Zmiana ustawienia - plakat wystawy
Zmiana ustawienia - plakat wystawyFoto: mat. prasowe

W Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki można oglądać wystawę "Zmiana ustawienia. Polska scenografia teatralna i społeczna XX i XXI wieku". Ekspozycja nie tylko pokazuje zmiany w scenografii, ale opowiada o zjawiskach i zdarzeniach, które kształtowały estetykę spektakli w ciągu ostatnich stu lat. Na wystawie, oprócz rekwizytów, kostiumów i scenografii, zobaczyć można również fragmenty spektakli.

Robert Rumas zaznaczył, że wystawa dotyka problemu scenografii społecznej. - Scenografia jest rozumiana w szerokim zakresie, mianowicie nie jest to sztuka autonomiczna, lecz podporządkowana inscenizacji. Dlatego na wystawie nie ma tylko obiektów związanych wyłącznie ze scenografią. Jest ona ukazana w kontekstach: politycznych, społecznych i sztuki - mówił kurator wystawy. - Scenografia jest wieczną ewolucją, od pierwszej reformy teatru aż po dzień dzisiejszy.

Dorota Buchwald i Aleksandra Wasilkowska opowiadały również, jak zdarzenia historyczne wpływały na sposób postrzegania przestrzeni scenicznej i w jaki sposób słowa z monologu Jerzego Treli w "Wyzwoleniu" Konrada Swinarskiego ustanawiają perspektywę wystawy. Zapraszamy do słuchania.

Wystawę można oglądać do 19 stycznia 2020 roku.

***

Tytuł audycji: Kwadrans bez muzyki 

Prowadzi: Monika Pilch

Goście: Dorota Buchwald (członek instytutu badawczego), Robert Rumas (kurator wystawy) i Aleksandra Wasilkowska (artystka).

Data emisji: 27.11.2019

Godzina emisji: 15.00

bch/am

Zobacz więcej na temat: wystawa Monika Pilch KULTURA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wawrzyniec Kostrzewski: do młodego widza trzeba dotrzeć przez emocje

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2019 12:22
- Wszyscy wiemy, że przemoc internetowa istnieje, jednak to nie są wyłącznie sytuacje, w których ktoś wysyła komuś złośliwe SMS-y albo obrazi kogoś na Facebooku. Cyberprzemoc jest przyczyną mechanizmów, które potem odbijają się w statystykach np. tendencji samobójczych wśród młodzieży - mówił gość Dwójki, reżyser spektaklu "Wszechmocni w sieci", który niedawno miał premierę w Teatrze Kamienica.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dominika Ostałowska: kończyłam studia w czasach przedtabloidowych

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2019 12:27
- Na pewno było inaczej niż dziś. Wiele rzeczy wspominam bardzo pozytywnie, m.in. to, że nie było tego tabloidowego sposobu opowiadania o ludziach i aktorach. Nie było tych wszystkich portali, w ogóle nie było internetu - mówiła w Dwójce ceniona aktorka.
rozwiń zwiń