Sztuka opowiadania. Korzenie i współczesność

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2016 13:26
W "Poranku Dwójki" porozmawiamy o 11. Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Opowiadania, który odbędzie się w Warszawie.
Opowieści i zwierzenia w gronie kolegów i koleżanek to najwspanialsze wspomnienia z dzieciństwa. Jako dorośli często zapominamy o tym, jak wiele daje długa i szczera rozmowa
Opowieści i zwierzenia w gronie kolegów i koleżanek to najwspanialsze wspomnienia z dzieciństwa. Jako dorośli często zapominamy o tym, jak wiele daje długa i szczera rozmowaFoto: Glow Images/East News

Naszymi gość po godzinie 9.30 będą Gosia Litwinowicz i Jarek Kaczmarek z Grupy Studnia O. Źródłem ich opowieści jest bogata i różnorodna tradycja literatury ustnej: bajki i baśnie, mity i eposy z różnych kultur, a także historie autorskie. Grupa Studnia O zaczyna właśnie kolejną odsłonę Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Opowiadania (16-20 listopada), gdzie po raz kolejny udowodnią, że opowiadanie stanowi atrakcyjną formułę poznawania innych kultur i jest powszechnie zrozumiałym językiem dialogu międzykulturowego.

Wcześniej, po godzinie 8.30 spotkamy się z laureatem tegorocznej Nagrody Literackiej im. Józefa Mackiewicza. 

Naszą Folkową Płytą Poranka będzie debiutancki album zespołu Dzikie Jabłka "Prosto z ziemi". Znalazło się na nim jedenaście utworów, z których każdy jest zupełnie inną, wyjątkową opowieścią o naszych wspólnych korzeniach. Melodie ludowe z różnych regionów Polski łączą się z tradycyjnymi rytmami z zachodnio-afrykańskich wiosek.

Jak zawsze podczas sobotniego porannego spotkania nie zabraknie naszych stałych propozycji: "Pięciu minut nad Biblią" i "Archiwalni", a także przeglądu prasy i tygodników.

Nasz adres: poranekdwojki@polskieradio.pl

***

Na audycję "Poranek Dwójki" zapraszamy w sobotę (12.11) w godz. 6.00-10.00. Program poprowadzi Piotr Kędziorek.

bch/mz

 

Zobacz więcej na temat: bajki opowiadanie