X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Tadeusz Konwicki. Biografia po raz pierwszy

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2017 08:00
- To bardziej opowieść biograficzna, w której chciałam go pokazać w sposób wielostronny - mówiła w Dwójce Lidia Sadkowska-Mokkas, autorka książki "Konwicki - cudzoziemiec tranzytowy".
Audio
  • Lidia Sadkowska-Mokkas o książce "Konwicki - cudzoziemiec tranzytowy" (Poranek Dwójki)

Tadeusz Konwicki okł.jpg

Publikacja Lidii Sadkowskiej-Mokkas to pierwsza próba biograficznego spojrzenia na życie oraz twórczość wybitnego literata, reżysera i scenarzysty. Autorka wyjaśniała w "Poranku Dwójki", dlaczego Tadeusza Konwickiego określiła w tytule mianem "cudzoziemca tranzytowego". - Konwicki zawsze podkreślał swoją cudzoziemskość, że patrzy na zjawiska takie jak Warszawa czy Wilno z dystansu. Podobało mu się określenie "emigrant", które nadał mu Kazimierz Kutz. Tranzyt z kolei dotyczy jego podróży życiowej, ale i duchowej, której początek miał miejsce w Nowej Wilejce w 1926 roku, a koniec w Warszawie w roku 2015.

Lidia Sadkowska-Mokkas mówiła o najważniejszych dokonaniach Tadeusza Konwickiego, źródłach, z których czerpała wiedzę o jego życiu, ale też o ukochanym kocie Iwanie, który trafił do wielu dzieł pisarza. 

***
Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadzi: Marcin Pesta

Gość: Lidia Sadkowska-Mokkas

Data emisji: 4.05.2017

Godzina emisji: 8.10

bch/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Maria Konwicka: w cieniu dużego drzewa nic nie rośnie

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2015 12:00
- To zdanie syna Miłosza odnieść można do dzieci wszystkich wybitnych osób. Dlatego w młodości w ogóle nie czytałam książek ojca - zdradziła Maria Konwicka, córka wybitnego twórcy i gość festiwalu Nowe Horyzonty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tadeusz Konwicki: miałem szczęście do ludzi

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2016 12:00
– Nawet teraz, gdy jestem niezbyt apetycznym starszym panem, doznaję od ludzi dużo dobrego – mówił w nagraniu archiwalnym z 2000 r. wybitny pisarz i reżyser.
rozwiń zwiń