X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Ikona". Opowieść o pracy psychiatry na Syberii

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2017 10:30
- Szukaliśmy do filmu młodego lekarza idealisty, którego sytuacja jest trudna, bo jego pacjenci są nieuleczalni, ale ostatecznie bohaterem został profesor z 45-letnim stażem - o dokumencie uhonorowanym nagrodą Prix Italia opowiadał w Dwójce reżyser Wojciech Kasperski.
Audio
  • Wojciech Kasperski o filmie "Ikona" (Poranek Dwójki)

Film "Ikona" opowiada o pracy doświadczonego rosyjskiego psychiatry, który wspomina swoje życie z perspektywy pracownika szpitala. - Nasz bohater wspomina, co dobrego w życiu zrobił. Okazuje się, że spędził życie starając się leczyć ludzi, ale nikogo nie wyleczył - wyjaśniał w "Poranku Dwójki" Wojciech Kasperski.

Reżyser wspominał, że w syberyjskim szpitalu spędził około miesiąca i na potrzeby dokumentu udało mu się zarejestrować wiele przejmujących scen. - Pacjenci dobrani są tam w pary i zawsze silniejsza osoba opiekuje się słabszą, co jest wzruszające, bo tak naprawdę obie są zagubione, ale starają się sobie pomagać. Przez cały nasz pobyt spotkaliśmy tam wiele osób, które były ludzkie, szczere, czułe. Udało nam się uchwycić nieudawaną ludzką emocję.

Gość audycji opowiadał, w jaki sposób trafił na Syberię. Wspominał też swoje wcześniejsze dokumenty nakręcone w tym zakątku świata, w tym uhonorowany ponad czterdziestoma nagrodami film "Nasiona". Wojciech Kasperski, zdradził też, że przymierza się do fabuły, która poruszać będzie problem pracownika, stojącego przed etycznym dylematem.

***

Rozmawiał: Marcin Pesta

Gość: Wojciech Kasperski (reżyser)

Data emisji: 5.10.2017

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

bch/mko


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Ikona" - za murami syberyjskiego szpitala psychiatrycznego

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2016 09:43
- "Ikona" opowiada o strasznym miejscu i bardzo biednych ludziach. Staraliśmy się tym filmem pomóc im przerzucić most między widzem a bohaterem m.in. poprzez pokazanie tego świata w piękny sposób - mówi reżyser Wojciech Kasperski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nieznane zapiski Edelmana o getcie

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2017 11:00
- Zaskoczyło mnie, że takie zapiski w ogóle istnieją, bo myślałam, że wszystko, co powiedział, zostało już opublikowane, ale też zdziwił mnie nieco inny obraz Marka Edelmana - o książce "Nieznane zapiski o getcie warszawskim" mówiła w Dwójce jej współautorka Martyna Rusiniak-Karwat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Piloci". Muzyczny hołd dla bohaterów Bitwy o Anglię

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2017 11:00
- Wydarzenia historyczne stanowią tło w naszym musicalu, ale warto pamiętać, że to nie jest dokument, tylko wytwór naszej wyobraźni - mówił w Dwójce Michał Wojnarowski, autor tekstów do piosenek w nowym spektaklu Teatru Roma.
rozwiń zwiń