X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Przedwojenne zabytki trafiły do Muzeum Historii Polski

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2018 11:23
- Naszą kolekcję wzbogaciło prawie 50 obiektów zaprezentowanych przez Polskę podczas Wystawy Światowej w Nowym Jorku w 1939 roku - opowiadał w Dwójce Robert Kostro, dyrektor Muzeum Historii Polski.
Audio
  • Robert Kostro o nowych obiektach w kolekcji Muzeum Historii Polski (Poranek Dwójki)

Nowojorska wystawa rozpoczęła się 30 kwietnia 1939 roku. Polska zaprezentowała na niej dorobek dwudziestu lat odzyskanej wolności. - Pokazaliśmy wówczas około 11 tysięcy eksponatów, w tym osiągnięcia przemysłu, rzemiosła artystycznego, sztuki - opowiadał w audycji Robert Kostro.

Mimo wybuchu wojny, Pawilon Polski w Nowym Jorku funkcjonował do jesieni 1940 roku. Potem Rząd Rzeczypospolitej Polskiej na uchodźstwie zdecydował o licytacji eksponatów. - Sporą kolekcję z tego pawilonu można oglądać w Muzeum Polskim w Chicago. My będziemy mieli drugi co do wielkości zbiór polskich eksponatów z nowojorskiej wystawy.

Zabytki wzbogaciły zasoby Muzeum Historii Polski dzięki hojności Marii Starczewskiej-Lambasy. W audycji Robert Kostro opowiadał w jaki sposób zostaną one zaprezentowane w muzeum. Gość "Poranka Dwójki" mówił też o postępach w budowie tej placówki oraz o konkursie na Wydarzenie Historyczne Roku.

***

Prowadzi: Paweł Siwek

Gość: Robert Kostro (dyrektor Muzeum Historii Polski)

Data emisji: 24.04.2018

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

bch/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dokąd idą dzieła sztuki "po śmierci"?

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2016 09:00
Na to pytanie próbuje odpowiedzieć Elka Krajewska, szefowa nowojorskiego Salvage Art Institute, czyli Instytutu Sztuki Ocalonej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Królikowski: chciałbym, by ZASP był reprezentatywny

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2018 11:00
- Im bardziej będziemy grupą reprezentatywną i rozpoznawalną, tym bardziej sami będziemy w rozwagą podchodzili do tego, co mamy do powiedzenia - podkreślał ceniony aktor, który został nowym prezesem ZASP - Stowarzyszenia Polskich Artystów Teatru, Filmu, Radia i Telewizji.
rozwiń zwiń