Rola książek w życiu Polaków

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2018 20:47
We wtorek w "Poranku Dwójki" odwiedzi nas dyrektor Biblioteki Narodowej dr Tomasz Makowski, który opowie o warszawskim Konkresie Książki zaplanowanym w dniach 8-9 maja.
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: Shutterstock/KieferPix

Z gościem audycji porozmawiamy o raporcie, dotyczącym czytelnictwa w Polsce, a także miejscu książki w społeczeństwie. Na rozmowę z dr Tomaszem Makowskim zapraszamy o godz. 8.10 (transmisja wideo).

Poza tym w audycji:

O godz. 7.50 zaprosimy na Festiwal Książki Artystycznej dla Dzieci, który rozpocznie się w Białymstoku w najbliższy weekend.

O godz. 8.50 zaprosimy do Międzynarodowego Centrum Kultury w Krakowie na nową wystawę "Stambuł. Dwa światy – jedno miasto".

Po godz. 9.30 korespondencja Adriany Prodeus, dotycząca rozpoczynającego się w Cannes 71. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego. Następnie nowości kulturalne z Gdańska przybliży Marzena Bakowska. Przed 10.00 także "Felieton językowy" Bartka Chacińskiego. 

Naszą Płytą Tygodnia jest wspólny album Marthy Argerich i Seiji Ozawy z pierwszym koncertem fortepianowym i pierwszą symfonią Ludwiga van Beethovena. 

Zachęcamy także Państwa do udziału w konkursie "Dwójka na piątkę". Wystarczy słuchać Dwójki o 8.30 i odpowiedzieć na dźwiękową zagadkę - najciekawsze propozycje zakwalifikujemy do finału, który rozegra się na naszej antenie o 9.15! Do wygrania słuchawki BackBeat FIT 300.

***

Na "Poranek Dwójki" we wtorek (8.05) w godzinach 7.00-10.00 zaprasza Paweł Siwek.

bch


Czytaj także

Większości Polaków książki są niepotrzebne do życia

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2016 16:50
W 2015 r. co najmniej jedną książkę przeczytało zaledwie 37 procent Polaków. To wynik najnowszego badania czytelnictwa przygotowanego przez Bibliotekę Narodową.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tomasz Makowski. Człowiek, który ma dużo książek

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2017 19:07
W "Rozmowach Jerzego Kisielewskiego" spotkaliśmy się z dyrektorem Biblioteki Narodowej, by pomówić o książkach i czytaniu dziś i przed wiekami.
rozwiń zwiń