X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

"40 pokoleń". Konkurs Muzeum Historii Polski na książkę dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2018 13:00
- Chcielibyśmy trafić do twórców, którzy z jednej strony są zainteresowani historią, a z drugiej strony chcieliby tę historie przybliżyć najmłodszym - mówił w Dwójce Robert Kostro, dyrektor placówki organizującej konkurs "40 pokoleń".
Audio
  • Dyrektor Muzeum Historii Polski Robert Kostro o konkursie "40 Pokoleń" (Poranek Dwójki)

NIEPODLEGŁA 1200x660.jpg
Serwis Polskiego Radia niepodlegla.polskieradio.pl

Jego celem jest przygotowanie tekstów dla dzieci, które zostaną wydane w formie książkowej. Konkurs, ktorego patronem medialnym jest Polskie Radio, ma charakter otwarty ‒ może w nim wziąć udział każda pełnoletnia osoba. - To ma być taki pakiet trzech książeczek edukacyjnych. Jedna ma być poświęcona historii, temu co to jest historia, w jaki sposób bada się historię, kto to jest historyk, co należy do jego obowiązków. Druga książeczka ma dotyczyć granic Polski, tego jak one się zmieniały, dlaczego się zmieniały. Trzecia książeczka ma dotyczyć spraw podstawowych, tożsamościowych, jak herb, barwa czy hymn - tłumaczył Robert Kostro.

Tytuł konkursu "40 Pokoleń" nawiązuje do faktu, że na 1000-letnie dzieje Polski złożyło się życie tylu właśnie generacji. - Tak sobie policzyliśmy, że mniej więcej 40 pokoleń upłynęło od tych naszych przodków, którzy żyli za czasów Mieszka I aż do nas - stwierdził dyrektor Muzeum Historii Polski.

Na terenie Cytadeli Warszawskiej trwa budowa siedziby placówki. Jakie niespodzianki pojawiły się w trakcie tej inwestycji? Kiedy planowane jest otwarcie muzeum? O tym w nagraniu audycji.

***

Prowadzi: Paweł Siwek

Gość: Robert Kostro (dyrektor Muzeum Historii Polski)

Data emisji: 9.08.2018

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki"

pg/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Muzeum Historii Polski stawia na wolność

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2016 10:00
- To będzie najważniejszy z prezentowanych przez nas tematów - mówił w Dwójce Robert Kostro, dyrektor placówki, której otwarcie planowane jest na rok 2018.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przedwojenne zabytki trafiły do Muzeum Historii Polski

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2018 11:23
- Naszą kolekcję wzbogaciło prawie 50 obiektów zaprezentowanych przez Polskę podczas Wystawy Światowej w Nowym Jorku w 1939 roku - opowiadał w Dwójce Robert Kostro, dyrektor Muzeum Historii Polski.
rozwiń zwiń