X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Cricoterie". Dzięki technologii VR jesteśmy Tadeuszem Kantorem

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2018 12:00
- Zakładamy okulary, dostajemy w ręce pady i możemy przestawiać różne przedmioty, które znajdują się na scenie - opowiadała Anna Szylar z Instytutu Adama Mickiewicza o interaktywnym projekcie "Cricoterie" belgijskiego kolektywu artystycznego Tale of Tales.
Audio
  • Rozmowa o interaktywnym projekcie "Cricoterie" oraz o konferencji Digital Cultures (Poranek Dwójki)

- Jesteśmy na scenie, jesteśmy Tadeuszem Kantorem - opisywała Anna Szylar rzeczywistość wykreowaną w "Cricoterie". - Głównym elementem na scenie jest szafa, z której wyciągamy różne przedmioty ze spektakli Kantora. Możemy budować własną scenografię, układać własny spektakl, reżyserować własny teatr.

W nagraniu rozmowy więcej o tym wyjątkowym spektaklu ("nie jest to rekonstrukcja, dokument czy hołd; bezwstydnie ukradliśmy sztukę Kantora, aby stworzyć swoją" - mówią twórcy "Cricoterie"), a także o Digital Cultures, pierwszej w Polsce konferencji tak kompleksowo poświęconej kulturze cyfrowej.

***

Prowadzi: Tomasz Obertyn

Gość: Anna Szylar (Instytut Adama Mickiewicza)

Data emisji: 21.09.2018

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

jp/mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

I, CULTURE Orchestra. Najpierw Zamek Królewski, potem Europa

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2018 17:16
- To duża przyjemność granie w takim międzynarodowym składzie. Wiąże się to też z pewnymi problemami komunikacyjnymi, ale to tylko fajnie zbliża ludzi do siebie i tworzy między nimi więzi zamiast dzielić - mówił w Dwójce Mikołaj Petryczenko, jeden z członków tegorocznej I, CULTURE Orchestra.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polski design w Londynie. Sławojka i projekty mieszkań

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2018 09:00
- Chcieliśmy przez tę wystawę pokazać, jak Polacy przez ostatnie sto lat patrzyli na rzeczy, jak rzeczy kształtowały polską rzeczywistość - o ekspozycji "A Matter of Things" opowiadał w Dwójce Krzysztof Olendzki, dyrektor Instytutu Adama Mickiewicza.
rozwiń zwiń