X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Magdalena Gawin: konserwatorzy zabytków powinni być bardziej doceniani

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2018 12:59
- Gdyby nie oni, nasze miasta wyglądałyby dziesieć razy brzydziej. Nie chodzi tu nawet o same zabytki, ale też o estetykę ulicy, przestrzeni miejskiej - mówiła w Dwójce Generalna Konserwator Zabytków i wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego.
Audio
  • Prof. Magdalena Gawin o ważnej roli, jaką spełniają konserwatorzy zabytków (Poranek Dwójki)

NIEPODLEGŁA 1200x660.jpg
Polska Niepodległa - serwis specjalny Polskiego Radia

W 2018 roku obchodzimy nie tylko setną rocznicę odzyskania niepodległości, ale również 100-lecie powołania służb konserwatorskich. 31 października 1918 roku uchwalony został dekret Rady Regencyjnej o opiece nad zabytkami sztuki i kultury.

- Ten dekret zapoczątkował w ogóle system opieki nad zabytkami. W zaborze rosyjskim nie było czegoś takiego. Inwestorzy mogli wyburzać nawet najstarsze obiekty bez żadnej sankcji karnej. Sam dekret wynikał jednak z funkcjonowania wielu stowarzyszeń naukowych i zabytkoznawczych, które działały i w Kongresówce, i poza granicami kraju - przypomniała prof. Magdalena Gawin.

W piątek 23 listopada w Filharmonii Narodowej w Warszawie odbędzie się uroczysta gala kończąca obchody 100-lecia powołania służb konserwatorskich, podczas której najbardziej zasłużeni przedstawiciele tej grupy zawodowej otrzymają medale i odznaczenia państwowe.

Przed jakimi wyzwaniami stoją dziś konserwatorzy zabytków? Czy Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego planuje obchody 100-lecia praw wyborczych kobiet w Polsce? O tym w nagraniu audycji.

***

Prowadził: Jakub Kukla

Gość: prof. Magdalena Gawin (Generalna Konserwator Zabytków, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego)

Data emisji: 21.11.2018

Godzina emisji: 9.40

Materiał został opublikowany w audycji "Poranek Dwójki".

pg/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

13 mln zł na 218 projektów. Wyniki programu dotacyjnego "Niepodległa"

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2018 19:19
- 218 instytucji otrzyma dofinasowanie na realizację działań związanych z obchodami stulecia odzyskania niepodległości  w skali lokalnej i regionalnej – mówił w Dwójce Kamil Wnuk, rzecznik prasowy Programu "Niepodległa".
rozwiń zwiń