X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Tomasz Ritter: czasem lepiej, jak słuchacz musi się trochę wysilić

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2019 13:06
- Duże sale koncertowe nie są naturalnym środowiskiem dla fortepianów historycznych. Ja jednak jestem zwolennikiem podejścia, że czasem słuchacza trzeba troszkę przymusić, żeby on też się postarał, usłyszał, a nie wszystko zawsze mu podać na tacy - mówił w Dwójce pianista przed Koncertem urodzinowym Fryderyka Chopina w Filharmonii Narodowej.
Audio
  • Tomasz Ritter przed Koncertem urodzinowym Fryderyka Chopina w Filharmonii Narodowej (Poranek Dwójki)

Żelazowa Wola_Mariusz Switulski_Shutterstock_663x364.jpg
Chopin na urodziny. Transmisja wideo z Żelazowej Woli

Tomasz Ritter to zwycięzca I Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych, który odbył się w ubiegłym roku w Warszawie. Młody, kształcący się w Rosji pianista już w najbliższy piątek (1.03) wystąpi jako solista w Filharmonii Narodowej – i na antenie Programu 2 Polskiego Radia – podczas koncertu zorganizowanego z okazji 209. urodzin Fryderyka Chopina.

- Zagram na Pleyelu z kolekcji Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina. Znam ten instrument, można wydobyć z niego bardzo wiele dobrych rzeczy - podkreślał gość Dwójki.

Jak Konkurs Chopinowski na Instrumentach Historycznych zmienił życie Tomasza Rittera? Kiedy po raz pierwszy miał on kontakt z fortepianem historycznym? Dlaczego gra na takim instrumencie jest dla dziecka bardziej naturalna niż na fortepianie współczesnym? O tym w nagraniu audycji.

***

Prowadził: Paweł Siwek

Gość: Tomasz Ritter (pianista)

Data emisji: 27.02.2019

Godzina emisji: 9.40

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

pg/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak