X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Maria Konwicka: chciałam jeszcze na moment zatrzymać tamten czas

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2019 11:11
- Na okładce jest moja siostra, ja, mój ojciec, mama i kot Iwan. Tylko ja jeszcze zostałam - mówiła w Dwójce córka Tadeusza Konwickiego o swojej autobiograficznej książce "Byli sobie raz".
Audio
  • Maria Konwicka o autobiograficznej książce "Byli sobie raz" (Poranek Dwójki)
Okładka książki
Okładka książkiFoto: mat. promocyjne

Maria Konwicka na ponad 300 stronicach książki wraca wspomnieniami do wspólnych lat spędzonych z ojcem. Siadamy przy słynnym stole w Czytelniku - obok Konwickiego, Holoubka i Łapickiego. Uczestniczymy w życiu warszawskiej bohemy. Podpatrujemy kulisy przyjaźni z Morgersternami, Tyrmandem, Wajdą czy Dziewońskimi. Otrzymujemy obraz życia w powojennej Warszawie.

- Zabrałam się za tę książkę po śmierci ojca, gdy zostałam sama z jego mieszkaniem, w którym spędził 60 lat i z całym rodzinnym archiwum. Musiałam przejrzeć to wszystko i uporządkować. Pomyślałam, że ciekawsze rzeczy zeskanuję i zatrzymam dla siebie. A potem różni ludzie dookoła mówili, że może bym coś napisała o rodzinie. I tak zaczęło się to wszystko razem wypełniać - tłumaczyła autorka książki "Byli sobie raz".

Czy Maria Konwicka nie żałuje, że po 30 latach spędzonych w USA i sukcesie w Hollywood zdecydowała się wrócić do Polski? Co odkryła w relacji między rodzicami, gdy porządkowała rodzinne archiwum? Jak Tadeusz Konwicki odnosił się do mistycyzmu córki? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki 

Prowadził: Paweł Siwek

Gość: Maria Konwicka (autorka książki "Byli sobie raz")

Data emisji: 24.04.2019

Godzina emisji: 8.30

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tadeusz Konwicki. Biografia po raz pierwszy

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2017 08:00
- To bardziej opowieść biograficzna, w której chciałam go pokazać w sposób wielostronny - mówiła w Dwójce Lidia Sadkowska-Mokkas, autorka książki "Konwicki - cudzoziemiec tranzytowy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warszawa podszyta Wilnem, czyli powroty Konwickiego

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2019 09:00
- Niektóre tematy współczesności rymowały mu się, gdy wprowadzał je w świat wileński. On Wileńszczyzną cały czas tchnął - podkreślał dr Przemysław Kaniecki, opowiadając o litewskich korzeniach i wileńskiej tożsamości Tadeusza Konwickiego.
rozwiń zwiń