X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Artystyczna wymiana na 100-lecie przyjaźni z Japonią i Koreą Płd.

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2019 14:31
- Chcemy sobie nawzajem opowiedzieć, na czym polega dzisiejsze odczuwanie świata przez artystów polskich, japońskich i koreańskich - mówił w Dwójce Krzysztof Olendzki, dyrektor Instytutu Adama Mickiewicza.
Audio

Gość "Poranka Dwójki" opowiadał o polskim o programie kulturalnym w Japonii oraz w Korei Południowej, z którymi nasz kraj wspólnie świętuje 100-lecie nawiązania stosunków dyplomatycznych.

Jednym z ważniejszych wydarzeń obchodów tych rocznic jest wystawa sztuki współczesnej "Celebration" na zamku cesarskim w Kioto. - Obok prac polskich artystów będzie można tam obejrzeć prace twórców japońskich inspirujących się Polską - podkreślił Krzysztof Olendzki.

W programie nie zabraknie też wydarzeń muzycznych: spektakularnie zapowiada się tournée Filharmonii Narodowej oraz koncerty pod batutą maestro Krzysztofa Pendereckiego. Przewidziano również prezentację spektakli teatralnych oraz produkcji filmowych powstałych w wyniku współpracy polsko-japońskiej.

Krzysztof Olendzki mówił o historycznych postaciach, które łączą Kraj Kwitnącej Wiśni z Polską. Dyrektor IAM opowiadał też o tanecznej i kulinarnej wymianie z Koreą Południową.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki 

Prowadził: Paweł Siwek

Gość: Krzysztof Olendzki, dyrektor Instytutu Adama Mickiewicza

Data emisji: 13.05.2019

Godzina emisji: 9.30

bch/mko

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polski design w Londynie. Sławojka i projekty mieszkań

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2018 09:00
- Chcieliśmy przez tę wystawę pokazać, jak Polacy przez ostatnie sto lat patrzyli na rzeczy, jak rzeczy kształtowały polską rzeczywistość - o ekspozycji "A Matter of Things" opowiadał w Dwójce Krzysztof Olendzki, dyrektor Instytutu Adama Mickiewicza.
rozwiń zwiń