X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Marek Krajewski: marzyłem o napisaniu powieści szpiegowskiej

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2019 12:34
- Miałem trzynaście lat, gdy w ciągu jednej nocy przeczytałem "Dzień szakala". I tak się zaczęła moja przygoda. Powieść szpiegowska jest szerokim gatunkiem, a ja bym ją zdefiniował tak: występują w niej tajne służby. I tak też jest w mojej najnowszej powieści – mówił w Dwójce autor książki "Dziewczyna o czterech palcach".
Audio
  • Marek Krajewski o swojej najnowszej powieści (Poranek Dwójki)

Rok 1922. Niebezpieczny czas przełomu. Na Kresach Wschodnich Rzeczpospolitej bandy bolszewików sieją terror, zostawiając za sobą trupy mężczyzn i zhańbione kobiety. Na linii Lwów – Warszawa – Wolne Miasto Gdańsk trwa bezwzględny wyścig wywiadów – czytamy w nocie wydawniczej ósmego tomu przygód lwowskiego śledczego Edwarda Popielskiego. Marek Krajewski zgadza się z diagnozą, że jego książka ma w sobie klimat westernu.

- Miejsce akcji to dziki wschód, nasze dawne kresy, Włyń i Polesie. W tym świecie grasują bandy watażków często pozostających na sowieckim żołdzie. Napadają na wsie, mordują, gwałcą, rabują dobytek. W tym świecie, w którym policja jest właściwie bezradna pojawia się mój bohater, który trochę jak szeryf stara się zaprowadzić porządek. Później będzie działał w centrum II RP – opowiadał pisarz.

W jaki sposób Marek Krajewski tworzy świat swoich powieści? Co sprawia, że ich bohaterowie są tak współcześni? O tym w nagraniu audycji.

***

Prowadził: Tomasz Obertyn

Data emisji: 24.05.2019

Godzina emisji: 8.30

Materiał został opublikowany w audycji "Poranek Dwójki".

mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak