X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Architektura i lekcje historii. Spotkanie z Mirosławem Nizio

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2019 15:19
Gościem audycji był światowej sławy architekt, którego pracownia przygotowała koncepcję rewitalizacji modernistycznego obiektu z przeznaczeniem na Muzeum Historyczne Mcchety w Gruzji. 
Audio
  • Z Mirosławem Nizio rozmawia Paweł Siwek (Poranek Dwójki)

Artysta ma na swoim koncie projekty zespołów muzealnych, a w tym m.in Muzeum Współczesne we Wrocławiu, Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w Warszawie, Muzeum Narodowe "Memoriał Ofiar wielkiego Głodu" w Kijowie. Ostatnio warszawska pracownia Nizio Design International na zlecenie Instytutu Polskiego w Tbilisi przygotowała koncepcję Muzeum Historycznego Mcchety opartą na formule „żywej lekcji historii”, która da zwiedzającym możliwość odkrywania i interpretacji artefaktów będących częścią kulturowego dziedzictwa Gruzji.

Mirosław Nizio o symbolice Memoriału Ofiar Wielkiego Głodu>>>

Z Mirosławem Nizio rozmawialiśmy o koncepcji gruzińskiego muzeum oraz o przygotowywanych projektach m.in. Galerii Sztuki Starożytnej w Muzeum Narodowym w Warszawie, wystawy w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach czy Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie. 

***

Prowadzi: Paweł Siwek

Gość: Mirosław Nizio (architekt)

Data emisji: 3.06.2019

Godzina emisji: 8.30

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mirosław Nizio o symbolice Memoriału Ofiar Wielkiego Głodu

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2018 18:00
- Budynek został w części zatopiony w tektonikę terenu, częściowo się z niej wydobywa - opowiadał w Dwójce szef pracowni, która zaprojektowała Muzeum Narodowe "Memoriał Ofiar Wielkiego Głodu" w Kijowie.
rozwiń zwiń