X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Stanisław Aronson: 1 sierpnia to wielki dzień otwartej walki

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2019 13:50
- Pierwszego sierpnia w kilka godzin opanowaliśmy Umschlagplatz z małymi stratami, bo niemiecki opór był niewielki. To był bardzo ekscytujący dzień, pierwszy dzień otwartej walki. Drugiego dnia przeszliśmy na ulicę Okopową. Ludzie stali po obu stronach ulicy, klaskali, wiwatowali – opowiadał w Dwójce "Rysiek", legendarny żołnierz Kedywu AK.
Audio
  • Wspomnienia Stanisława Aronsona (Poranek Dwójki)
Stanisław Aronson
Stanisław AronsonFoto: PAP/Rafał Guz


powstanie serwis 1200.jpg
Powstanie Warszawskie - serwis specjalny

Gościem audycji był Stanisław Aronson, uczestnik Powstania Warszawskiego, uciekinier z pociągu do Treblinki, obywatel Polski i Izraela. Jego wspomnienia zawarte w książce "Wojna nadejdzie jutro. Żołnierz legendarnego Kedywu AK ostrzega" niedawno ukazały się w księgarniach. Z legendarnym żołnierzem Kedywu Armii Krajowej rozmawialiśmy o dniach powstańczego zrywu i jego przesłaniu.

- Nie byliśmy bohaterami, walka w Powstaniu to był nasz obowiązek. Byliśmy żołnierzami, mieliśmy zadanie do wykonania i chcieliśmy to zrobić jak najlepiej. Nikt nie czekał na odznaczenia. Wtedy, na początku Powstania nie mieliśmy żadnych wątpliwości, że trzeba walczyć. One przyszły dopiero później, gdy docierały do nas informacje o tym, jak i dlaczego podjęto decyzję o wybuchu Powstania. Zaczęliśmy zastanawiać się, czy miała ona sens – opowiadał Stanisław Aronson.

Jak wspomina postawę swoich kolegów, żołnierzy Powstania Warszawskiego, uczestnik ciężkich walk toczonych m.in. na warszawskiej Woli? O tym w nagraniu audycji.

***

Rozmawiał: Adrian Bąk

Data emisji: 1.08.2019

Godzina emisji: 9.40

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak