X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Dariusz Niebudek: Moniuszko był niezwykle szlachetny

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2019 13:52
- Jestem dumny i szczęśliwy, że w mojej karierze dane mi jest zagrać w roku jubileuszowym postać ojca polskiej opery - mówił gość "Poranka Dwójki", aktor teatralny i filmowy.
Audio
  • Dariusz Niebudek o wcielaniu się w rolę Stanisława Moniuszki
Dariusz Niebudek
Dariusz NiebudekFoto: Mat. prasowe

Moniuszko_Serwis_1200x660.jpg
Rok Moniuszki - serwis specjalny

Dariusz Niebudek w spektaklu "Długie dopusty i krótkie wskrzeszenia. Stanisław Moniuszko. Historia niecodzienna" wciela się w rolę Stanisława Moniuszki. - To człowiek, którego zasługi są nieocenione i niedocenione. Podobno z fizjonomii przypominam Stanisława Moniuszkę, więc niemalże od dwóch lat grywam w teatrach tę postać z dużą przyjemnością - opowiadał aktor.

Gość audycji podkreślał, że o Moniuszce wiemy tak naprawdę mało. Napisał "Halkę", "Straszny Dwór", mnóstwo pieśni, ale ta postać nie jest tak powszechnie znana jak jak np. Fryderyk Chopin. - To był niezwykle szlachetny człowiek. Świetnie wychowany, z herbowej szlachty. Ożenił się z ewangeliczką, bardzo szlachetną. Harmonia w tym małżeństwie była niezwykła, a miłość ich łączyła całe życie - mówił Dariusz Niebudek.

Czy wcielenie się w rolę Stanisława Moniuszki jest trudne? Jakie projekty ma w planach Dariusz Niebudek? O tym w nagraniu audycji.

***

Rozmawiał: Paweł Siwek

Gość: Dariusz Niebudek (aktor teatralny i filmowy)

Data emisji: 13.08.2019

Godzina emisji: 9.30

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

am/mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Paria". Monika Mych-Nowicka: widzę tu ogromne podobieństwo do "Halki"

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2019 10:40
- Nie chodzi mi tylko o tematykę różnic społecznych. Również muzycznie utwór ten momentami bardzo przypomina "Halkę" - mówiła w Dwójce śpiewaczka, którą zobaczyć będzie można w przygotowanej przez Teatr Wielki w Poznaniu inscenizacji opery "Paria" Stanisława Moniuszki.
rozwiń zwiń