X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Nagrody Mediów Publicznych. Zbigniew Rytel: sport to składnik ogólnej kultury

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2019 16:03
- Sport jest niezwykle ważnym zjawiskiem jako element kultury. Nie kultury fizycznej, tylko kultury w ogóle. Jako oglądany i jako pokazywany ma on wielką wartość, jest przepięknym zjawiskiem i mam nadzieję, że to widać w moich filmach - mówił w Dwójce dziennikarz i twórca filmów dokumentalnych o tematyce sportowej, który jest nominowany do Nagrody Mediów Publicznych.  
Audio
  • Zbigniew Rytel o swoich filmach dokumentalnych o tematyce sportowej (Poranek Dwójki)
Zbigniew Rytel
Zbigniew Rytel Foto: Leszek Szymański/PAP

Nagrody mediów publicznych 1200.jpg
Nagrody Mediów Publicznych 2019

Zbigniew Rytel został doceniony przez kapitułę "za wybitną działalność dziennikarską i reżyserską, a także pracę kronikarza budującego wspólnotę narodową skupioną wokół polskich sukcesów sportowych" oraz "za twórczość dokumentalisty nagradzaną na licznych festiwalach w Polsce i za granicą".

- Próbuję pokazywać piękno sportu, jego wartość i sens. Przy czym nie chodzi tu o to, że polska reprezentacja właśnie kopnęła piłkę dwa razy mocniej i wpadła ona do bramki przeciwników. W każdym filmie próbuję natomiast odpowiedzieć na pytanie, po co człowiek, całe rzesze ludzi, oddaje się tej nieprawdopodobnie ciężkiej pracy. Gdzie tu sens? – tłumaczył twórca nominowany do Nagrody Mediów Publicznych w kategorii "obraz".

Jak przeszłość reprezentanta Polski w lekkiej atletyce wpływa na pracę twórczą gościa Dwójki? Którą z nagród zdobytych jako dokumentalista wspomina on najmilej? O tym w nagraniu audycji.

***

Rozmawiała: Monika Pilch

Gość: Zbigniew Rytel (były lekkoatleta, dziennikarz i twórca filmów dokumentalnych o tematyce sportowej)

Data emisji: 11.09.2019

Godzina emisji: 7.35

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

pg/mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nagrody Mediów Publicznych. Prof. Maciej Urbanowski: Rymkiewicz to najważniejszy dziś polski autor

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 09:02
- Dla mnie jest to niezwykle ważna postać polskiej literatury. Początek tej wielkiej przygody intelektualnej zaczął się dla mnie w 1984 roku, gdy przeczytałem powieść "Rozmowy polskie latem roku 1983" - mówił w Dwójce krytyk literacki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nagrody Mediów Publicznych. Krzysztof Talczewski: tworzę filmy od 30 lat

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 18:51
- Problem polskich archiwów jest taki, że wiele z dokumentów, zdjęć i filmów archiwalnych spłonęło podczas Powstania Warszawskiego i wojny. Jesteśmy relatywnie biedni jeżeli chodzi o archiwa z tego okresu, także trzeba szukać poza Polską - mówił gość Dwójki, reżyser filmów dokumentalnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nagrody Mediów Publicznych. Antoni Libera: język Becketta jest koherentny

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2019 07:55
- Przekładanie literatury Samuela Becketta było drugim krokiem. Pierwszym krokiem była po prostu fascynacja jego twórczością - mówił gość Dwójki, ceniony tłumacz dzieł irlandzkiego dramaturga i prozaika.
rozwiń zwiń