X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Krzysztof Herdzin i Adam Sztaba: reprezentujemy ten sam gatunek

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2019 11:31
- Jesteśmy w Polsce dość rzadkim przykładem osób, które z jednej strony bardzo mocno są wyedukowane jeśli chodzi o warsztat, bo obaj jesteśmy absolwentami akademii muzycznych, a już poźniejsze doświadczenia pomogły nam w tym, żeby zajmować się różnymi formami działalności bardzo szeroko - mówili artyści, którzy wkrótce zadebiutują w Dwójce ze swoimi audycjami.
Audio
  • Krzysztof Herdzin i Adam Sztaba o swoich autorskich audycjach muzycznych w Dwójce (Poranek Dwójki)

Dwójka Polskie Radio 1200.jpg
Jesienna ramówka Dwójki

Pierwszy w roli prowadzącego na antenie pojawi się Adam Sztaba. W niedzielę 22 września o godz. 15 premierę będzie miała jego audycja "Party-tur". Tydzień później o tej samej porze w Dwójkowym studiu pojawi się z kolei Krzysztof Herdzin i jego "Kalambury z partytury".

- Nasze muzyczne światy na pewno się różnią. Myślę, że tym, co będzie łączyło obie audycje to szeroko rozumiana orkiestra, i symfoniczna, i big band, czyli duże składy. Resztę pokaże życie. Ja zamierzam chwalić się też rozmaitymi koncertami, na których będę, które być może zagram, podyryguję. Czyli będzie to playlista tworzona na bieżąco - opowiadał Adam Sztaba.

- Muzyka jest tak wielkim wszechświatem, że każdy musi odnaleźć swój własny kierunek. Nie ma muzyki dla każdego. Są ludzie, którzy wierzą w to i próbują pisać muzykę zakładając, że każdy będzie jej słuchał i każdemu dostarczy jednakowych wzruszeń czy emocji. To nieprawda. Myślę, że zwłaszcza w dzisiejszych czasach, gdy mamy taką różnorodność form muzycznych, zarówno w zakresie muzyki klasycznej, jak i rozrywkowej, wystarczy poszukać i skupić się na tym, co dla każdego jest dobre i tego słuchać - odpowiedział Krzysztof Herdzin na pytanie, czy dla części słuchaczy profil muzyczny nowych audycji nie będzie zbyt odbiegał od Dwójkowego kanonu.

Dlaczego prowadzący zdecydowali się na nazwy "Party-tur" i "Kalambury z partytury"? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadził: Paweł Siwek

Goście: Krzysztof HerdzinAdam Sztaba (kompozytorzy, pianiści, dyrygenci, aranżerowie)

Data emisji: 19.09.2019

Godzina: 8.30

pg/am

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Izabella Effenberg: to był szok, gdy odkryłam Array Mbirę

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2019 15:38
- Pierwszy raz ten instument zobaczyłam na YouTubie. Właściwie to chciałam sobie kupić małą kalimbę i postanowiłam, że sprawdzę jakie rodzaje kalimb czy mbir są do kupienia i jak brzmią. To była wielka niespodzianka, gdy natrafiłam na wideo z tą wielką mbirą. Nigdy wcześniej czegoś podobnego nie widziałam - mówiła w Dwójce wibrafonistka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Hrabina". Inauguracja sezonu Orkiestry Polskiego Radia w zgodzie z tradycją

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2019 12:13
- Kontynuując zapoczątkowaną przez dyrektor Dwójki Małgorzatę Małaszko-Stasiewicz tradycję inaugurowania sezonu Orkiestry Polskiego Radia utworem wokalno-instrumentalnym, w tym roku rozpoczęliśmy sezon koncertowym, aczkolwiek inscenizowanym, wykonaniem opery "Hrabina" Stanisława Moniuszki - mówił w Dwójce Michał Klauza, dyrektor orkiestry.
rozwiń zwiń