X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Krystyna Janda: nasi kasjerzy mówią, że odstraszam klientów

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2019 08:00
Warszawski Teatr Polonia obchodzi 14. urodziny. Z tej okazji 28 października w prezencie dla publiczności za darmo zostanie zagrany spektakl "Boże mój!" w reżyserii Andrzeja Seweryna. - Ustalając to przedstawienie, opieraliśmy się na podpowiedziach naszych kasjerów - mówiła w Dwójce dyrektor artystyczna sceny.
Audio
  • Krystyna Janda o 14. urodzinach Teatru Polonia (Poranek Dwójki)
Krystyna Janda
Krystyna JandaFoto: Mat. pras. Teatru Polonia/Robert Jaworski

Krystyna Janda wyjaśniła, że osoby sprzedające bilety w Teatrze Polonia mają dużą wiedzę na temat gustów publiczności. - Ludzie proszą naszych kasjerów, żeby im opowiadali spektakle, mimo że maja opisy i mogą to wszystko przeczytać. Widzowie pytają, kto gra, a kto jak się czuje, czy nie jest chory. Dlatego ważnym punktem naszej rekrutacji do pracy w kasie jest umiejętność nawiązania kontaktu z ludźmi i cierpliwość.

Aktorka podkreśliła, że sama nie nadawałaby się do sprzedawania biletów ze względu na swoją porywczą naturę. Krystyna Janda wspominała sytuację, w której wręcz prosiła widza, by odstąpił od kupna biletu na jej spektakl. - Kiedyś weszłam do kasy i jakiś elegancki pan w lodenowym płaszczu bardzo chciał kupić bilet na "Ucho, gardło, nóż". Ja strasznie przeklinam w tym spektaklu i przewidując problemy powiedziałam: błagam pana, niech pan sobie kupi bilet na coś innego. Widzę, że pan jest miłym człowiekiem z tradycjami, bo lodenowego płaszcza dziś już nikt nie nosi, błagam, niech pan nie kupuje tego biletu. Potem kasjerzy mówili, żebym więcej nie przychodziła do kasy, bo im straszę klientów - śmiała się aktorka.

Teatr Polonia? "Szerzej już nie można!"

Przez 14 lat działalności na deskach Teatru Polonia wystawiono 78 premier i zagrano w sumie pięć i pół tysiąca spektakli. Krystyna Janda opowiadała w Dwójce o niezwykle zróżnicowanym repertuarze i lojalnej publiczności. - Nasi Widzowie są kochani. Darowują nam nawet bardzo trudne przedsięwzięcia teatralne jak np. "Krzesła" Ionesco, i przychodzą, nawet jeśli to nie jest ich bajka. Kiedyś dostałam liścik w którym pani napisała, że jest chora i nie może przyjść na premierę, ale kupiła bilet, żebym się nie martwiła, że te pieniądze będą.

W audycji Krystyna Janda zdradziła, na jaki spektakl w Teatrze Polonia bilety sprzedają się najszybciej.

***

Rozmawiał: Katarzyna Oklińska

Gość: Krystyna Janda (aktorka)

Data emisji: 22.10.2019

Godzina emisji: 16.11

Rozmowa została wyemitowana w audycji Poranek Dwójki.

bch/am


Zobacz więcej na temat: Krystyna Janda TEATR KULTURA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Krystyna Janda i łobuzerska wersja "Hamleta"

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2016 09:30
– To zabawne przedstawienie, ale każdy żart jest tu nasączony goryczą – mówiła aktorka i reżyserka o spektaklu "Udając ofiarę" w warszawskim Och-Teatrze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Wajda. Reżyser zakochany w aktorach

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2016 19:00
– Nawet jeżeli wtedy tylko grał, uwierzyłam, że on naprawdę nas kocha – mówiła aktorka Teresa Budzisz-Krzyżanowska o pewnym wydarzeniu z udziałem Andrzeja Wajdy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krystyna Janda: teatr uświadamia znaczenie wolności

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2018 09:00
- Nasza scena to teatr nie tyle polityczny, co teatr, który uświadamia ludziom, gdzie żyją, jakie znaczenie mają wolność, demokracja i jakie czyhają na nie zagrożenia – mówiła w Dwójce znakomita aktorka.
rozwiń zwiń