X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"WarszeMuzik". Nowy album Ani Karpowicz i Marka Brachy

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2019 14:18
W "Poranku Dwójki" gościć będziemy Anię Karpowicz i Marka Brachę. Flecistka i pianista opowiedzą o wyjątkowym albumie - "WarszeMuzik".
WarszeMuzik vol.1
"WarszeMuzik vol.1"Foto: Mat. prasowe

Płyta ta jest echem festiwalu, który od 2017 roku przywraca do życia koncertowego znakomitą kameralistykę Wajnberga, osadzając ją w szerokim kontekście osiągnięć kompozytorów o żydowskich korzeniach. Doświadczenie emigracji w zawierusze XX-wiecznych totalitaryzmów, skomplikowana tożsamość i powracające inspiracje muzyką aszkenazyjską są elementami wspólnymi dla twórczości wielu kompozytorów, ale u Wajnberga tworzą charakterystyczną, fascynującą złożoność.

Nagraniom młodzieńczych, warszawskich Mazurków z 1933 roku, Arii napisanej w 1942 roku w Taszkiencie na wieść o likwidacji getta w Warszawie, a także Koncertowi Fletowemu zawierającemu zadziorny, miejski walczyk z przedwojennego "Kercelaka" towarzyszą nagrania terenowe z kamienic-ostańców, ostatnich pozostałości po żydowskiej Warszawie.

Na płycie usłyszymy flecistkę Anię Karpowicz, pianistę Marka Brachę oraz kwintet smyczkowy Hashtag Strings z warszawską muzyką Mieczysława Wajnberga.

Spotkanie z Anią Karpowicz i Markiem Brachą o godzinie 8.30 (transmisja wideo).

Ponadto w audycji:

  • relacja z wręczenia Nagrody Literackiej Skrzydła Dedala,
  • historia powstania "Dziadka do orzechów" Piotra Czajkowskiego,
  • żywa szopka przy ul. Franciszkańskiej w Krakowie.

Nie zabraknie konkursów płyta tygodnia oraz "Do 3 razy sztuka".

***

Na "Poranek Dwójki" w poniedziałek w godz. 7.00-10.00 zaprasza Paweł Siwek.

am/gs

Zobacz więcej na temat: Marek Bracha
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kercelak - przedwojenny bazar na Woli

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2019 15:00
W "Kwadransie bez muzyki" rozmawialiśmy o legendarnym centrum biznesowym i towarzyskim warszawskiej Woli, o którym dziś pamięta niewielu.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piosenki pamięci i oporu

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2019 15:15
- Szukałam pieśni, które opowiadałyby o doświadczeniu migracji, ale w taki sposób oddolny. Nie szukałam oficjalnych piosenek, świetnie wyprodukowanych i pisanych przez muzyków, tylko amatorskich, które ludzie układali, żeby opowiedzieć o tym, co ich spotkało - mówiła w Dwójce Karolina Grzywnowicz, która podróżuje po świecie, gromadząc piosenki-opowieści śpiewane przez migrantów.
rozwiń zwiń