X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Agnieszka Wilczyńska: koncert "To, co najpiękniejsze" to wieczór przebojów

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2020 11:48
- Aranżacje do utworów wykonali Andrzej Jagodziński i Robert Majewski. I pewnie łatwo się domyślić, że będzie muzyka z filmów "Czterdziestolatek", "Stawka większa, niż życie" czy przepiękny "La valse du mal" – mówiła w Programie 2 Polskiego Radia wokalistka, która zaśpiewa 19 stycznia podczas koncertu "To, co najpiękniejsze".
Audio
  • Agnieszka Wilczyńska i Andrzej Jagodziński o koncercie "To, co najpiękniejsze" (Poranek Dwójki)

W Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie 19 stycznia odbędzie się kolejne wydarzenie z cyklu "To, co najpiękniejsze… – Zima". W pierwszej części wieczoru będzie można usłyszeć muzykę klasyczną i popularną w aranżacjach napisanych przez Stefana Rachonia dla Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie. Druga część poświęcona będzie twórczości nestora polskiego jazzu i muzyki filmowej – Jerzego "Dudusia" Matuszkiewicza.

W drugiej części koncertu zatytułowanej "Jerzy Duduś Matuszkiewicz – 90 lat minęło" wystąpi Trio Andrzeja Jagodzińskiego w składzie: Andrzej Jagodziński (fortepian), Adam Cegielski (kontrabas), Czesław "Mały" Bartkowski (perkusja) z gościnnym udziałem Agnieszki Wilczyńskiej (śpiew) i Roberta Majewskiego (trąbka). W repertuarze najbardziej znane utwory Matuszkiewicza w aranżacjach Andrzeja Jagodzińskiego i Roberta Majewskiego.

Agnieszka Wilczyńska podkreśliła, że piosenki, które zabrzmią podczas niedzielnego koncertu, należą do utworów ponadczasowych. Przyznała jednak, że często pada stwierdzenie, jakoby ta muzyka była niszowa, przeznaczona tylko dla koneserów. - Ale kiedy gramy koncerty, sale są wypełnione po brzegi. Publiczność wie, na jaki koncert idzie, i to jest ta nasza nisza - mówiła wokalistka.

Zdaniem Andrzeja Jagodzińskiego muzyka Jerzego "Dudusia" Matuszkiewicza z filmów "Czterdziestolatek", "Wojna domowa" czy "Stawka większa, niż życie" znana jest szerokiej publiczności, bo chyba nie ma Polaka, który nie oglądałby tych produkcji i nie słyszał tej muzyki. - Ta muzyka wrosła już w naszą tradycję i trudno sobie wyobrazić, żeby jej nie było - wyznał pianista.

Muzyk stwierdził również, że te utwory są doskonałe, jednak to oznacza coś innego niż w muzyce klasycznej. Jego zdaniem doskonałość w muzyce jazzowej oznacza to, że utwór można interpretować na wiele różnych sposobów i wszystko zależy od aranżera czy muzyka. Dzięki temu "wiele standardów światowych otrzymuje drugie życie".

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki 

Prowadził: Paweł Siwek

Goście: Agnieszka Wilczyńska (wokalistka), Andrzej Jagodziński (pianista jazzowy, aranżer)

Data emisji: 16.01.2020

Godzina emisji: 9.30

am/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jazzowa petarda na płycie i na żywo. Agnieszka Wilczyńska zaprasza

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2016 20:09
- Utwory z albumu "Tutaj mieszkam" mają wspaniałe teksty Wojciecha Młynarskiego i są utrzymane w nastroju jazzowym - mówi w radiowej Jedynce wokalistka jazzowa Agnieszka Wilczyńska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Album z piosenkami Jerzego "Dudusia" Matuszkiewicza

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2019 21:01
Gościem audycji "Wybieram Dwójkę" był legendarny polski saksofonista Przemysław Dyakowski, który jest współtwórcą albumu z najsłynniejszymi piosenkami polskiego muzyka jazzowego, kompozytora muzyki do seriali i filmów z czasów PRL-u.
rozwiń zwiń