X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Sacrum Profanum 2020. Festiwal niczym produkcja filmowa

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2020 13:45
- Od początku staraliśmy się patrzeć na wszelkie ograniczenia związane z pandemią jako na motywator do kreatywności, a wejście w internet staraliśmy się przekuć w atut. Doszliśmy do wniosku, że wszelkiego typu hybrydowe rozwiązania na dłuższą metę niekoniecznie się sprawdzają. Minęło pół roku odkąd wybuchła pandemia, więc mieliśmy czas, żeby zaproponować coś więcej - mówił w "Poranku Dwójki" Krzysztof Pietraszewski, kurator 18. Festiwalu Sacrum Profanum.
Audio
  • Kurator 18. Festiwalu Sacrum Profanum Krzysztof Pietraszewski o programie wydarzenia (Poranek Dwójki)
Plakat
PlakatFoto: Mat. prasowe

Posłuchaj
20:22 Poranek Dwójki 30.10.2020 pietraszewski.mp3 Kurator 18. Festiwalu Sacrum Profanum Krzysztof Pietraszewski o programie wydarzenia (Poranek Dwójki)

"Młodość" to hasło przewodnie tegorocznej odsłony Sacrum Profanum (1-30 listopada). Festiwal wchodzi w dorosłość w przełomowym czasie, pełnym zmian i redefinicji, a nawet niepokojów. Jednak dla takiego festiwalu jak Sacrum Profanum to przede wszystkim szansa – ze względu na ogromny potencjał drzemiący w cyfrowej formule - twierdzą jego organizatorzy.

Program 18. edycji Sacrum Profanum >>>

- Nasz festiwal będzie powstawał w procesie produkcji filmowej. To daje nowe możliwości montażu, postprodukcji czy zmiany planów instrumentarium i całego zaplecza technicznego nawet w obrębie jednego utworu. Kompozytorzy od razu więc uwolnili się od pewnych schematów, mogli sobie pozwolić na więcej niż przy komponowaniu do wykonania na żywo - tłumaczył Krzysztof Pietraszewski.

Wśród 10 zamówień festiwalowych znajduje się m.in. inspirowany serialem "Black Mirror: Bandersnatch" hołd dla Krzysztofa Pendereckiego. Skomponowany przez Piotra Peszata PEnderSZATch to utwór z wielowariantowym biegiem wydarzeń. Barbara Kinga Majewska oraz Marcin Masecki zaprezentują z kolei projekt poświęcony nie muzyce, ale… ćwiczeniu. Koncert #archi-solos potraktuje natomiast architekturę i miejską tkankę jako partytury do improwizacji. W ten sposób soliści zespołu odczytają m.in. świetnie wszystkim znane perły krakowskiej architektury, od Cricoteki po lokomotywownię Płaszów.

Inauguracja 18. Festiwalu Sacrum Profanum już w najbliższą niedzielę (1.11) o godz. 21. Transmisja w Programie 2 Polskiego Radia.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadził: Paweł Siwek

Gość: Krzysztof Pietraszewski (kurator 18. Festiwalu Sacrum Profanum)

Data emisji: 30.10.2020

Godzina emisji: 9.30

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sacrum Profanum do słuchania u progu jesieni

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2017 15:00
Gościem "Wybieram Dwójkę" był Krzysztof Pietraszewski, kurator Festiwalu Sacrum Profanum, który opowiadał o programie organizowanego we wrześniu krakowskiego wydarzenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Sacrum Profanum". Naturalne połączenie muzyki z literaturą

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2019 11:00
- Ja sobie coraz mniej wyobrażam Sacrum Profanum bez silnego nawiązania do literatury. Od kilku edycji na festiwalu pojawiają się silne, polskie nazwiska związane z literaturą w interpretacjach muzycznych, pisanych przez bardzo utalentowanych kompozytorów - mówił Krzysztof Pietraszewski, kurator krakowskiego Festiwalu Muzyki Współczesnej "Sacrum Profanum".
rozwiń zwiń