X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Marlena Gabryszewska: kina studyjne są trudne do zastąpienia

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2020 10:00
- Kino studyjne to nie jest tylko oglądanie filmów. To jest atmosfera, spotkania bezpośrednio z twórcami i edukatorami. Mamy rok, który zrobił nam ogromnego psikusa, dlatego musieliśmy znaleźć remedium - mówiła w Dwójce szefowa Stowarzyszenia Kin Studyjnych Marlena Gabryszewska o platformie MOJEeKINO.pl, zrzeszającej kina studyjne z całej Polski.
Audio
  • Marlena Gabryszewska o platformie MOJEeKINO.pl (Poranek Dwójki)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/VasiliyBudarin

Król Twardoch 1200.jpg
"Król". Gangsterska Warszawa lat 30. na małym ekranie
Posłuchaj
11:06 _PR2_AAC 2020_12_04-09-36-50.mp3 Marlena Gabryszewska o platformie MOJEeKINO.pl (Poranek Dwójki)

Wśród amatorów kina znajdzie się wielu miłośników kin studyjnych. Niestety, ze względu na pandemię zostały one zamknięte. Jednak Stowarzyszenie Kin Studyjnych powołało do życia platformę MOJEeKINO.pl, dzięki której możemy poczuć namiastkę kina studyjnego we własnych czterech kątach. 

MOJEeKINO.pl w założeniu ma być tym naszym kontaktem z widzami w czasie lockdownu. Dosyć długo będziemy jeszcze w tej rzeczywistości online funkcjonować, więc zbudowaliśmy kilkadziesiąt wirtualnych sal kinowych, gdzie można oglądać filmy, których na próżno szukać na platformach streamingowych - opowiadała Marlena Gabryszewska. Dodała, że platformy stremingowe nie zastąpią kin kameralnych. - Brakuje na nich oferty trudniejszej, czyli filmów, w którym tak naprawdę specjalizują się kina studyjne.

Czytaj też:

Platforma MOJEeKINO.pl powstała jednak nie tylko ze względu na potrzeby widza. To również projekt, mający na celu ratowanie kin studyjnych w całej Polsce. 

- Wybierając film trzeba wybrać też konkretne kino i kupić bilet na konkretny film. Nie jest to bowiem platforma abonamentowa. Dzięki temu można wspierać kino w Warszawie czy Krakowie, będąc gdziekolwiek w Polsce. Chcieliśmy w ten sposób zachować tę namiastkę kultury kinowej również w internecie i myślę, że się to udało - mówiła prezes Stowarzyszenia Kin Studyjnych.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadził: Roch Siciński

Gość: Marlena Gabryszewska (prezes Stowarzyszenia Kin Studyjnych)

Data emisji: 4.12.2020

Godzina emisji: 9.30

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ridley Scott, najwybitniejszy żyjący reżyser brytyjski

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2020 23:15
Gdyby przedstawić karierę Ridleya Scotta na wykresie, jej linia wyszłaby mocno pofalowana – wielkie sukcesy przeplatają się z porażkami. Przynajmniej pod względem finansowym. Bo artystycznie zawsze był doceniany. Zresztą, kto wie, czym naprawdę jest sukces? "Łowca androidów" był spektakularną klapą, a dziś uznawany jest za jedno z arcydzieł kinematografii.
rozwiń zwiń