X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jacek Stępień: wędruję wzdłuż granicy Polski, żeby jak najlepiej poznać swój kraj

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2021 12:05
- Myślę, że podróż po obrysie Polski daje pełne możliwości, by ją poznać. Polska jest bardzo różnorodnym krajem, a wędrówka wzdłuż jej granicy potęguje to wrażenie - mówił w Dwójce bloger i podróżnik Jacek Stępień, który pół roku temu wyruszył w pieszą wędrówkę dookoła Polski.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/everst

Rzeka San 1200.jpg
Dwójka na miejscu. Z biegiem lat, z biegiem rzek

Posłuchaj
11:16 Poranek Dwójki 27.07.2021 Główny.mp3 Jacek Stępień o pieszej wędrówce dookoła Polski (Poranek Dwójki)

Jacek Stępień w ciągu ostatnich lat przeszedł pieszo kilkanaście krajów. Wszedł w ulewie na najwyższy szczyt Rumunii, przemierzył najdłuższy szlak Bułgarii, a na Słowacji nie znajdzie już gór, w których go nie było. Podróżnik udowadnia, że środki lokomocji warto porzucić na rzecz własnych nóg.

- Ta pasja zrodziła się w 2014 roku, a aktywnie realizuję ją od 2015. Moja pierwsza wędrówka była w Polsce – był to Główny Szlak Beskidzki. Łącznie przeszedłem już trzynaście krajów - mówił Jacek Stępień. Dodał też, że podróżowanie pieszo ma wiele zalet.

- Ten typ podróży daje pełne możliwości, żeby poznać kraj, który przemierzamy. Poznaje się wszystkie aspekty, nie tylko te dobre, ale również złe. Mamy sporo czasu na przemyślenia i skupienie się na tym, co wokół; na docenienie tego, co nas otacza - wyjaśnił podróżnik.

Czytaj też:

Gość audycji pół roku temu postanowił wyruszyć w pieszą wędrówkę dookoła Polski. W planach znalazło się przejście całego Wybrzeża, odwiedzenie każdego z dwudziestu czterech Parków Narodowych i zdobycie Korony Gór Polski. Jak mówi, nie prowadzi rankingu miejsc, które są według niego najpiękniejsze w Polsce, jednak sam ukochał polskie góry.

- To jest teren, na który najbardziej lubię wracać. Jednak wędrówka pozwoliła mi poznać wiele innych miejsc, chociażby Suwalszczyznę i Podlasie. Byłem tam pierwszy raz i ten region bardzo mnie urzekł, w szczególności parki narodowe, Biebrzański i Narwiański. 

- Dzięki podróżom zbudowałem też bardzo dużą społeczność - opowiadał Jacek Stępień. - Ten odzew jest bardzo miły i bardzo ważny. Podczas wędrówki jestem sam przez większość czasu, ale po drodze spotykam różnych ludzi, którzy mi pomagają. Dostaję też paczki z domu z ubraniami i jedzeniem. I nie ukrywam, że często specjalnie modyfikuję trasę, żeby do kogoś po drodze znów zajść - mówił podróżnik.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki 

Prowadził: Paweł Siwek

Goście: Jacek Stępień (podróżnik, bloger)

Data emisji: 27.07.2021

Godzina emisji: 9.30

Czytaj także

Obalić mit szamana. Spektakl reporterski z wioski Czełutaj

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2020 14:09
- Nam szaman kojarzy się z półbogiem, kimś totalnie wyjątkowym. A to jest normalny człowiek, obywatel miejsca, w którym mieszka. Na co dzień jest rolnikiem, a są sytuacje, gdy przechodzi na drugą stronę i staje się uzdrowicielem, psychologiem, lekarzem - mówił w Dwójce Arun Milcarz, pisarz i podróżnik, współtwórca spektaklu "Szaman". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Najbardziej urokliwy odcinek Brdy przepływa przez Bory Tucholskie" [ZOBACZ RELACJĘ]

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2021 17:08
- Rzeka Brda przepływa przed dwa parki krajobrazowe na terenie Borów Tucholskich: Zaborski i Tucholski. Dalej, w miejscowości Woziwoda, wpada do rezerwatu przyrody Dolina Rzeki Brdy, utworzonego specjalnie dla walorów krajobrazowych tej rzeki - mówił w Dwójce Stefan Konczal, nadleśniczy Nadleśnictwa Woziwoda.
rozwiń zwiń